| Georgiana15c a întrebat:

Buna,mi-am dat gaura in buric pentru piercing si nu am putut sa il bag, după o zi am vrut sa imi dau iar peste aceeași gaura dar este umflat si are o galma mica. Aveti idee in cat timp imi va trece? Sper sa nu-mi ramana galma.

7 răspunsuri:
| Steregoi a răspuns:

Piercingul nu ti-l faci tu ci e nevoie sa mergi la cineva specializat si cu anestezie locala. Gaura o faceai cu un ac incins inrosit ca sa cauterizezi gaura. Asa s-a infectat si inflamat. Piercingul se face doar cu aur si nu cu ti-nichele. O sa-ti treaca. Nu poate sa-ti spuna nimeni in cat timp. E as zice doua saptamani. Nu da cu nimic. Daca se agraveaza mergi la un medic dermatolog.

Daca omul ar fi evoluat din metale nu ti s-ar fi umflat buricul.

| Georgiana15c explică (pentru Steregoi):

Ma refeream ca doar acolo in jurul gaurii mi S a umflat.Mi am dat cu unguent anestezic, cu branula gri si le am dezinfectat înainte.

| Ganea_Marian-Dumitru_1972 a răspuns:

Mai bine renunță la piercing. Ești mai interesantă dacă îți pui pierce în buric?

| Georgiana15c explică (pentru Ganea_Marian-Dumitru_1972):

Imi plac piercingurile si tatuajele, le fac pentru mine, nu sa ma vada lumea interesantă. Am piercing si in Limba. si nu stiu mulți de el.

| Boblobobonti a răspuns:

Hei. O sa dureze câteva zile până se vindeca rana provocata de trecerea acului. Poți sa reincerci în scurt timp.

| Georgiana15c explică (pentru Boblobobonti):

Modifică ți setările ca nu îți pot raspunde la mesaj.

| Boblobobonti a răspuns (pentru Georgiana15c):

Heii. Nu pot. Trebuie sa devii senior. scuze... Lasa-mi un mail.sa îți răspund acolo