| girl2009 a întrebat:

Mi-am dat seama că am probleme cu nervii. Mă enervez din orice, imi vine sa dau cu toate de pereți, etc. Cum pot să mă calmez când sunt nervoasă? La psiholog nu pot merge. Nu întrebați de ce.

Răspuns Câştigător
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Problemele cu nervii au apărut acum recent decind stai acasa? Sau aveai mereu? Daca este doar in perioada aceasta, este de inteles deoarece situatia in care suntem nu este ușoară si fiecare rezistă cum poate, in legatură cu starea ta de nervozitate excesiva, ai incercat sa bei ceaiuri din plante? Sau de tei de mușetel, care mai calmeaza nervii, ce varsta ai? Găseste ceva de facut in casa, sa ti treaca timpul, daca poti fă abdomene mai consumi din energie, sau genoflexiuni, stiu ca in perioada asta nu poti merge la psiholog, dar sunt si online psihologi din spitale, adica medici autorizati, cauta le numarul de telefon pe net, si gratuit ei te pot asculta prin telefon si te pot consulta. Încearca nu ai nimic de pierdut, multi care se simt deprimati sau descurajati sună la psiholog. Sănătate multă.

| girl2009 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Mulțumesc. Am 11 ani și am de mult aceste probleme. Cam de acum un an.

3 răspunsuri:
| Celcestietot a răspuns:

Spune foarte rar si de multe ori,, goosfraba''.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Încearcă ceai de tei da nu te aștepta peste noapte sa devii alta persoana ai putea face un sport și sa îți descarci acolo nervii, sportul e cel mai indicat pentru nervi și stres