| Mihaela2729 a întrebat:

Buna! Mi-am facut buletinul de 18 ani si mi-au gresit numele de familie(doar un diactitic). As vrea sa-l schimb. Mai trebuie sa merg cu parintele si sa fac toate actele si sa platesc? Sau isi asuma greseala si pot sa-l fac singura? Multumesc!

3 răspunsuri:
| danuker a răspuns:

Mie mi-au greșit adresa din permisul de conducere, și și-au asumat (a fost înlocuit gratuit).

| Mihaela2729 explică (pentru danuker):

Mersi de raspuns! Ai reluat procedura cu actele? (Nu am permis, dar daca trebuie sa depui acte cum faci la buletin, le ai mai depus inca odata?)

| danuker a răspuns (pentru Mihaela2729):

Pentru permis nu a fost nevoie. Dar poate că depinde de instituție și de act.