| AMC2551 a întrebat:

Buna,
Muncesc foarte mult si sunt foarte epuizata. Am doua joburi si chiar imi place ceea ce fac. Dar simt o oboseala continua, ma confrunt cu probleme digestive si dimineata ma trezesc obosita.
Mananc cat de cat sanatos, timpul nu prea imi permite sa gatesc, lucrez la acest lucru (adica sa mananc mai sanatos).
Va rog sa ma ajutati cu idei cum sa scap de oboseala asta continua!
Multumesc

Răspuns Câştigător
| RoCkKiD a răspuns:

Din descrierea ta suna a stres, organismul tau este intr-o stare cotinua de presiune datorita celor 2 joburi si a odihnei insuficiente. Stresul afecteaza digestia si iti afecteaza somnul. O sa scapi pe moment de aceasta stare doar cu un concediu.

Nu vreau sa fac pe bau bau dar realitate e ca daca o sa continui tot asa te poti astepta la o afectiune serioasa in urmatorii ani. Daca din varii motive nu poti renunta iti sugerez sa te asiguri ca treci pe la un consult medical cam la 6 luni si sa te orientezi in asa fel incat sa te rezumi la un job.

3 răspunsuri:
| ancaval a răspuns:

Renunță la un loc de muncă.
8 ore pe zi e suficient. Și sâmbăta, duminica să fii liberă.

Răspuns utilizator avertizat
| AMC2551 explică:

Va multumesc pentru raspuns!
din pacate nu pot sa renunt la un job, pana nu gasesc un job bun cu care sa le inlocuiesc pe ambele.