| Lalysuka a întrebat:

Noi, de fiecare data cand se apropie Craciunul tragem biletele cu nume si cine cade aceluia ii facem cadou. problema este urmatoarea: mie mi-a cazut numele unui baiat care este foarte bogat si va dati seama ca nu ma pot duce cu orice. Dati-mi va rog niste idei de cadouri care sa nu depaseasca 50 lei si sa fie ceva semnificativ. Multumesc!

5 răspunsuri:
GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Gestul conteaza nu valoarea cadoului. Daca trageai un bilet cu numele celui mai sarac coleg mergeai cu un pix drept cadou? Nu iti mai pune asa problema.La scoala sunteti totii egali mai ales cand vine vorba de chestii simbolice tip cadouri de craciun.Si la urma urmei iti e doar un coleg nu ceva mai mult.Bafta!

| Lalysuka explică:

GanduriAlbe, nu e ceea ce crezi tu, el e mai rasfatat si daca m-as fi dus cu ceva care nu i-ar placea mi-ar fi aruncat-o in fata sau m-ar fi barit la toata scoala.

| OmuVerde a răspuns:

Salut! Impresioneaza-l cu un cadou ecologic de la Greenpeace Romania : http://www.greenpeace.org/romania/shop, pixuri din hartie si plastic reciclat (3 lei/buc), semne de carte cu vapoarele Greenpeace (1 leu/buc), tricouri (30 sau 70 de lei), brelocuri (15 lei/buc), sireturi personalizate (5 lei /metrul). Pentru fiecare comanda primesti stickere si calendare de buzunar pe 2011 imprimate pe hartie reciclata.

| DuffMckagan a răspuns:

Uf cam complicata situatia...depinde poti sa ii iei un album cu muzica lui preferata, o carte

| diana252 a răspuns:

Pai... tu il cunosti incearca sa vezi ce si-ar dori