| RazviRazvan22 a întrebat:

Bună, nu pot sa spun ca am probleme sau chestii de genul acesta. E vorba ca eu cu iubitul meu ne-am gândit ca ar fi cazul sa ne mutam singuri la o casa dar ma neliniștește un lucru, ar merita sa facem un împrumut la banca pentru o casa pana în 30.000 € sa zicem asa? Având în vedere salariile din România. Oare ne-am descurca?

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai de unde sa stim noi ce salarii aveti voi. 30.000 euro e un credim imobiliar relavtiv mic

| Freya1 a răspuns:

O sa va descurcati greu, dar si daca nu ai casa ce faci? Întâi de toate trebuie sa fi sigura ca relația ta e serioasă si vrei sa ai familie cu el, sa aveti un loc de munca stabil si poate chiar sa va sacrificați pe viitor ca sa faceti bani mai multi.E alegerea voastră.

| anonimg a răspuns:

Pana nu va castoriti nu aveti voie sa locuiti impreuna. Asta daca vreti ca relati voastra sa fie binecuvantata de Dumnezeu. Orice plan nu trebuie sa ignore casatoria, care trebuie inclusa pe primul plan.