| Necunoscutu92 a întrebat:

Buna nu stiu ce ziceți voi vreau sa întru in jandarmerie dar cu cele întâmplate ma trage inima sa mai ma duc dar asta era visul meu am si doasarul făcut dar acum OSA ma învinovățească toată lume OSA ma înjure cu cele ce sau întâmplat la acel protest voi ce ziceți sa întru sau nu la jandarmerie

4 răspunsuri:
| Hammurabi a răspuns:

Da, o să te înjure mereu. Pentru că jandarmeria mereu va fi folosită politic, mereu va avea comandanți numiți politic și fiind o structură militarizată vei fi OBLIGAT să execuți ordinele.
Nu ai variante. Execuți sau vei fi dat afară.

| Emma30555 a răspuns:

Poate ar fi bine sa mergi și sa dai un exemplu bun sa nu asculți ordine ilegale. E adevărat, și au pătat imaginea și a fost șocant pentru multă lume sa vadă ce comportament miselesc au avut unii dintre ei dar asta nu înseamnă că nu ar trebui sa avem jandarmi adevărați care sa ne apere. Fii tu ok și nimeni nu o sa aibă nimic împotriva, oricum lumea uita deși unele lucruri ar fi bine sa nu le uitam pentru a nu se repeta.

| aimullah123 a răspuns:

Mai bine te duci la SIE sau SRIwinking

| eckblume a răspuns:

Referitor la protest: pentru cativa jandarmi care au dat in oameni nevinovati e vazuta rau toata jandarmeria Romaniei din cate observ. Daca asta e visul tau nu renunta. Si ca jandarm asteapta-te la pericole mai mari decat sa fii injurat. La proteste intotdeauna vor fi conflicte. Atata timp cat nu faci ceva gresit nu ai de ce sa te temi.