| mihaeladenisa121212 a întrebat:

Buna! O fata normala citește in cărți de tarot, prietenilor și persoanelor care solicita asta fără sa ceara bani. Unele lucruri pe care le spune la citiri par destul de realiste. Uneori după mai multe citiri spune ca nu mai poate deoarece nu mai are aceeași energie. Oare este adevărat ce citește? Voi credeți in lucruri de genul?

6 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Cine practica Tarotul sau crede in asa ceva numai normal/a nu e. Cum sa crezi in 2022 in cretinitatile astea? Dumnezeule mare ce ai lasat pe pamantul asta. Vrajitoria functioneaza atata timp cat exista creduli, asta e tot mecanismul.

| Dormeo a răspuns (pentru Drimmero):

Nu povesteai pe discord mai de mult ce faze paranormale ai trait? rolling on the floor E la acelasi nivel cu tarotul

| Drimmero a răspuns (pentru Dormeo):

Ba da, dar tot nu imi vine sa le cred si le trec doar la chestii ciudate care trebuie sa aiba o explicatie.

| VoidEternal a răspuns:

Nope. Nici vorbă.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asta nu mai "normala " nu e laughing
Sa îți citească în tarot numerele la loto și atunci e credibila! Sau sa te vindece de cancer. fabuleaza, derileaza laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Și dacă nu cere bani, atunci de ce o face?
Din pasiune?

Eu nu cred în șarlatani de genul și nici în fu**ing tarot.
Aveam mai demult o cunoștiință care se ocupa cu așa ceva și nu cerea bani, în schimb cerea păsări domestice și produse alimentare.
Persoanele pe care le primea la ea erau persoane ignorante și naive pe care ea le cunoștea și pe baza a ce știa despre ele, le "preciza" viitorul.
O șarlatancă penală.