| anonim_4396 a întrebat:

O prietena il place le crush deși are relație și mi se pare ca exagerează foarte mult și o sa va zic de ce.

Acum aproximativ o luna s-a cunoscut cu un prieten de-al meu(o să-i dau numele Marinus) care o place, iar ei o sa ii dau numele Didi, Didi a spus ca nu il place, ca e urat ca dracu și ca nu e genul ei. Dupa vreo doua saptamani s-a cunoscut cu un alt prieten(o să-i dau numele Dan) și Didi a spus ca îl place, după vreo 2 zile am aflat ca si Dan o place asa ca am încercat sa ii combin (i-am întrebat pe amândoi și au zis ca vor), în seara aia i-am provocat sa se îmbrățișeze fără sa ma gândesc la sentimentele lui Marius, în seara aia am fost sa ma plimb prin cartier doar cu Marinus și era foarte trist pentru ca îl place pe Dan și pentru ca s-au îmbrățișat si a doua zi i-am spus acele lucruri și lui Didi, ea a spus ca se simte prost și ca nici măcar nu îl mai place pe Dan. După ceva timp(în aceeași zi) am intrebat-o daca il place pe Marinus și a zis ca da, Marinus era super fericit și după vreo 4 zile i-a propus lui Didi sa se cupleze, Didi a acceptat si a trecut cam o săptămână și 5 zile de când sunt impreuna și mi se pare ca exagerează pentru ca ieri stătea pe contul de insta și mai exact fratele fostului ei iar ea spunea ca e frumos. Și azi am aflat ca il place pe crush-ul meu pentru ca mi-a zis ca nu prea vrea sa mai fie împreună cu Marinus și îmi zicea ca crush-ul meu o place pe ea. Efectiv o sa exagereze dacă o sa se pună împreună cu crush-ul meu, bruh, timp de câteva zile l-a placut pe un baiat, după s-a pus impreuna cu altul, în timpul relației spune de alți băieți ca sunt frumoși și acum îl place pe crush-ul meu.

Voi ce ati face dacă ți fii în locul meu? sad

2 răspunsuri:
| Ineys a răspuns:

Cam parasuta Didi asta. I-as da un sfat ca de la prietena la prietena ( fiind in locul tau ) sa lase baietii si sa mai creasca, apoi sa-si faca probleme de astea.

| Irinaaaaaaaioanaaaaa a răspuns (pentru Ineys):

Mama ei o lasa sa aibă relatie asa ca altceva in afara sa ii zis "bruh, ai relatie" când mai zice de vreun baiat ca e dragut nu cred ca am ce să-i zic. Îl plac pe acel băiat de o luna și chiar nu vreau sa fim rivale pentru acel băiat, cand imi mai zice chestii despre el gen ca o place, ca sunt bff și alte rahat-uri pe care le zice ea ca să nu par geloasa sau ceva zâmbesc și ii răspund de obicei cu "lol, Misto, da" si asa mai departe. Și oricum, dacă o sa se despartă de Marius și o sa spuna ca il place pe crush-ul meu cred ca toți o s-o considere parasuta și nu o sa mai stea cu ea și uneori îmi mai și spunea "eu sunt ca Marinus te place pe tine" si ziceam cu vove tare "ce ești ca sa simti" si imi răspundea cu amenințarea asta "daca mai zici cu voce tare eu plec acasă" ii spuneam "bine, pleacă" și după nu mai vorbea cu mine dar ea când il tot întreba tot feluri de chestii pe crush cum ar fi dacă ma place, dacă ma iubește, dacă vrea sa fim împreună etc eu trebuia sa accept, nu? În fine, Didi deja ma cam enervează și dacă o sa mai fie asa nesimtita nu o sa mai vorbesc cu ea