| anonim_4396 a întrebat:

O sa fie o poveste mai lunga.

De ceva timp, ma trezeam spontan și stăteam cu ochii deschiși și vedeam și simțeam pe cineva lângă mine.

Visele astea a continuat câteva zile. Pana când.

Sotul meu m-a trezit din somn și mi-a zis ca a murit.

Pe 2 ianuarie ora 8: 00 a murit un om de app 80 de ani, îmi era ca un bunic, el m-a crescut happy am crescut în casa lui.

Mi-a parut foarte rău că a murit, când a murit, am ales sa îl spăl și sa-l schimb eu.

Când ma uitam la el parca respira și ma rugam sa îți revină.

Însă în timp ce stăteam lângă el. Parca totul s-a schimbat la 80 de grade. Și am zis ca e bine ca murit, ca era bolnav și batran și ca se chinuia...

L-am pus în cosciug și l-am dus la biserica. Am stat câteva ore cu el în biserica însă pe la ora 21 - 22 am ales sa plec ca inghetasem de frig.

A doua zi am fost sa îl îngropam. Totul a decurs bine.

Peste câteva zile îl visam ca era în casa lui și era în pat și vorbea cu noi, însă în vis eram conștientă ca el murise.

Am vorbit cu sora mea care încă sta acolo și mi-a zis ca și ea l-a visat. Același vis.

În fiecare noapte îl visam pana la 40 de zile.

Ma agitasem și am ales sa caut pe google și sa cercetez ce înseamnă visele astea.

Însă nimic.

L-am visat ca îmi spunea ca o sa ia un suflet după el. Ma așteptăm să fiu eu. Deoarece îmi doream asta.

Sora mea rămase gravidă. Și i-am zis despre ce am visat și ca el o sa ia un suflet după el.
A trecut timpul.
1 luna, doua. Și sora mea a făcut avort spontan recent, chiar ieri...

Ce se întâmplă cu mine?!
De ce eu?!

Poate este o simpla confidenta sau ce se întâmplă?

Eu nu cred în Dumnezeu, nu ma duc la biserica.

Nu ma pot considera atee însă nu stiu ce se întâmplă.

Uneori înainte sa se întâmple ceva sau sa întâlnesc un om. Eu îl visez iar când îl întâlnesc ii spun ca l-am visat în aceeași ipostaza. Însă el se sperie.
Sau dacă prezic ceva în gluma sau mai in serios chiar se întâmplă.

Ce dracu se întâmplă cu mine?!

Am halucinații?! Sunt bolnava psihic?!
Pățește cineva ceva asemănător?

Preciez ca de mica mi se întâmplă. Însă când am împlinit 18 ani a inceput sa fie mai frecvent, noapte nici nu pot dormi.

Am discutat cu iubitul meu și mi-a zis ca vorbesc prostii.

Dacă povestesc asta cuiva, ma crede nebuna.

Ce sa fac, cum scap de asta?! Seara numai dorm din cauza asta.

5 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu ai cum să scapi de tine însuți.
Dacă nu mai dormi deloc, o să visezi că ai murit.
Dacă ești sensibilă, te ia șeful statului în echipa de consilieri.
După ce mori de nesomn nu te mai poate lua.
Nu sunt medicamente pentru asta, dar nici nu este indicat să te înghesui la spălat morți, lasă-i pe ăia cu sufletul ca șmirghelul.

| Theo94 a răspuns:

Cred ca este o coincidenta mai bizara.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Foarte rau ca nu crezi in Dumnezeu, ateismul este o prostie mare.
Lumea asta e energetica, poate sufletul lui nu e linistit cu familia lui si comunica prin voi ce o sa se intample in viitor, Nu cred cã a vrut ceva rau a incercat sa-ti spuna ca un ‘suflet’ o sa moara in viitor, asa s-a si intamplat, timpul este doar o iluzie.
Parerea mea este sa te linistesti si sa meditezi asupra chestiei asteia, comunica cu el pune-i anumite intrebari fie când esti constienta fie in vise,, ce vrea? De ce este prezent prin tine? Etc etc Alfa un raspuns si cu ce il poti ajuta happy

| DanyDav a răspuns:

Am patit si eu ceva asemanator, din fericire am gasit si o rezolvare, acum sunt foare bine.
Nu m-ai crede daca ti-as povesti.

| DomnuTrandafir a răspuns:

Exista loc pentru toata lumea la psihiatrie creola.