| Sasha_2764 a întrebat:

o sa imi pun unghii false si nu stiu cu ce sa le lipesc sad am incercat cu lipiciul de la ele din pachet dar... dupa ce se usuca imi cad... am incercat cu lipici ( laughing stiu, e amuzant ) si cu lac de unghii pe care am pus pe unghia mea si apoi am pus unghia falsa si tot cade ( le las bine sa se usuce )
Cu super glue nu prea as vrea sa incerc, imi este sa nu imi arda unghia si mama si-a pus o data cand era si ea pe la facultate si i-sa facut unghia urata...
Este un motiv de ce as vrea sa imi pun unghii false, toate colegele mele isi lasa unghiile, dar sunt moi ( si ale mele la fel crying ) se rup repede si sunt totusi noua in clasa si nu ma cunosc bine asa ca imi voi pune cad ies afara unghii false tongue
Totusi cu ce asi putea sa le lipesc? Va rog ajutor ( nu pot sa ma duc la un salon, mama nu ma lasa spune ca sunt copil si nu imi trebuie asa ceva si mai bine imi pun false ) Multumesc
O ofer funda! :*

Răspuns Câştigător
| Elle_4800 a răspuns:

Super glue, si eu ma incercat cand eram mai mica, nu iti arde unghia! Gandeste-te ca altele isi pun cu acril si au unghia ok dupa. E bun super gluewinking. Dar cand o sa le dai jos o sa stau umpicc timp de 10 minute cu ele in apa cald si iti cadwinking. Testat!laughing:* Bafta! Dar totusi ar fi mai ok daca ti le lasa-i pe ale tale sa creasca.

4 răspunsuri:
| doar.pt.voi. a răspuns:

Cu picatura lipseste. Cand vrei sa le dai jos baga unghiile in apa calduta.lasa vreo 10 minute si iti vei da usor unghiile false jos. iar dupa ce leai dat jos curata unghiile tale(adevarate) cu apa, sapun si cu o periuta. fundita?happy

| Ioana2518 a răspuns:

Pune-ti cu silicon...:*winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da e normal sa incerci cu picatura intai iti dai o data cu lac si dupa ce sa uscat iti lipesti unghia cu picatura

| LOry_9445 a răspuns:

Nu e neaparat sa ti le lasi mari, sa creasca. si niste unghii mai mici sunt frumoase daca au o forma cat de cat reusita si sunt ingrijite. poti avea niste unghii mult mai frumoase asa naturale, creandu-le o forma si aplicand o oja sau un lac. in plus, daca ai observat pe la tv, majoritatea vedetelor au unghiile lor naturale.
o singura data mi-am pus si eu unghii dinalea false si le-am lipit cu super glue, dar nu au rezistat mai mult de o zi.
de curand, mi-am pus si dinalea cu gel. sunt foarte ok.
oricum, daca nu poti sa iti pui dinalea cu gel, mai bine lasa-ti unghia ta, se vede mult mai bine si asa macar nu risti sa pari ridicola cand iti va cadea vreo unghie si incepi sa o cauti.
big grin