| Campian_Denisa_1994 a întrebat:

Buna, oare ma poate ajuta si pe mine cineva cu niste idei pentru o masa cu cativa prieteni si familia dupa cununie de la primarie gen: ceva de rontait, mini gustari sau ar fi bine sa pun si niste fructe in niste boluri de sticla? Cine are ceva idei poate sa ma ajute va rog ..mersi mult!

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Meniul ti-l faci in functie de buget si de localul selectat.
Daca petrecrea are loc acasa, poti face o selectie de "finger food" care se serveste pe platouri, totul pus pe o masa si fiecare merge cu farfuria si isi ia ce doreste.
Idei de masa si antreuri gasesti pe internet, cum este site-ul Gianinei, de la jamila cuisine, unde explicain amanunt, cum se pregateste fiecare mancare ori cauti in google "idei de antreuri festive", de unde te poti inspira.
Recomand ceva care arata foarte frumos, dar care nu-i scump, ca sa poti pregatii mai multe mancaruri, cand ai un buget restrans, dar care vor impresiona musafirii.
https://jamilacuisine.ro/