| Mikaela_4263 a întrebat:

peste o saptamana ma duc la mare, iar drumul este f. lung[16 ore].
nu prea sunt obisnuita cu drumuri lungi, mai ales cu masina. si de obicei cu masina mi. e cam rau:-s ce as putea sa fac, sau ce medicamente sunt bune?big grin
inainte mananc, sau nu?
mersi:*

6 răspunsuri:
| Floreenofficial a răspuns:

Mananca inainte ca doar n-o sa te infometezi insa mai putin si sa fie mancaruri usoare.gandeste pozitiv! happy nu bea foarte multa apa si ia-ti la tine o lamaie in caz de iti vine rau si pungi pentru voma.
Succes si distractie placuta!

Abh
| Abh a răspuns:

Iti recomand Emetostop, o tableta luata inainte cu o jumatate de ora de a porni la drum. In plus de asta, nu iti umple stomacul inainte de plecare.

| anonimmmmm a răspuns:

Iti spun o metoda si sa o tii minte toata viata pentru ca este foarte eficienta... Apa cu lamaie ia-ti, sau chiar feliute de lamaie, si cand iti vine greata iei una si iti trece imediatwinking baftahappysi distractie placuta

Răspuns utilizator avertizat
| Danyyyyy a răspuns:

Si eu iau aceeasi pasitla ca Abh inainte de a pleca la drum, inainte nu prea mananc sichiar nu am mai avut probleme la drum lungwinking

| Simonaa166 a răspuns:

Pai inainte
Poti lua o pastila de greata
Gasesti la farmacii
Poti sa mananci orice in afara de
Banana si inghetata...
aaa si ia. ti niste pungi la tine pentru orice
Eventualitate.
Eu asa facwinking
Eii
Drum bun
Si
Distractie placuta :*