| Bianca_Cojocaru_1999 a întrebat:

Buna,pisica mea a murit recent si plang in continu. Gândul îmi este numai la el. Orice loc din casa îmi aduce aminte de el. Cum pot trece peste?

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

AI 18 ani ( sa zicem ca nu minti anul nasterii in nick ) si te comporti de parca ai 12. Doamne, unde sunt alea care se pupa singure in fund ca fetele sunt mai mature. Cumperi alt motan si ai scapat de problema.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Adopti un pui de pisica, fiind mic si necesitand grija si atentia ta o sa te distraga de la " pierderea suferita ".
http://www.adoptiipisici.ro/

Nu mai plange pentru ca te deshidratezi ( pe canicula ) si iti mai deshidratezi si pielea ( faci riduri ) :D:)) - serios, nu mai plange. Nu se schimba nimic daca plangi, iar starea ta de spirit se inrautateste astfel. E ok sa fii trist la inceput, dar trebuie sa depasesti starea asta nu sa te complaci in ea.

Fa sport/miscare - sportul elibereaza endorfinele si ele iti vor da o stare de bine. Poti sa faci cateva minute de cardio si o sa vezi ca o sa te simti mult mai bine dupa. Poti sa faci dimineata sau seara, niciodata cand este foarte cald.
https://www.youtube.com/watch?v=9H9qdpUzu4M