| anonim_4396 a întrebat:

Bună... Plac același baiat de o luna si gen el aflat dupa vreo 2 saptamani. Eu cu un prieten am făcut un pariu gen eu îl ajut sa se pună împreună cu o prietena a mea(gen de a noastră) iar el ma ajuta sa ma combin cu un prieten de-al nostru. L-am ajutat cât am putut de mult gen chiar mi-am bătut capul și am făcut tot ceea ce am putut sa fac pentru a ii combina iar el a încercat sa ma ajute dar nu prea a reușit, într-un final l-am ajutat sa se pune împreună cu acea fata si sunt impreuna de aproape 2 saptamani. Crush-ul meu zicea ca nu ma place când era întrebat dar prietenii mereu spuneau ca se vede ca ma place si un prieten bun de-al lui mi-a spus ca asa sunt unii baieti, gen nu recunosc, dar chiar atât de timid poate sa fie încât sa nu aiba curaj sa recunoască ca și el ma place? Sau poate ca nu ma place dar sunt acolo câteva șanse... O sa va zic și câteva faze care încă îmi dau speranțe ca și el ma place.

Odată jucam adevăr sau provocare și la procent imi dăduse 55% ca și iubita.

Uneori il mai intrebau prietenii noștri dacă ma place si el ori nu răspundea ori dadea din umeri ori zâmbea și schimba subiectul.

Eu cu un prieten cu care ma cunosc de foarte mult timp(de 8 ani) ne-am pus impreuna dar gen la caterinca, adica nu suntem împreună, motivul este pentru ca crush-ul meu și fata cu care s-a pus acel prieten cu pariul ii făceau o farsa gen ca s-au pus impreuna și ei au început random sa facă caterinca și sa spună "mâine, poimâine ii vedem ca se pun împreună" (se refereau la mine și acel prieten cu care ma cunosc de 8 ani) si noi văzând ca nu încetează am început și noi sa facem caterinca și spuneam "da ma, ne-ați prins, suntem împreună și ne-am și căsătorit, el e soția mea iar ea nevasta mea" și chestii de genu și de atunci(de 3 zile) în fiecare zi facem caterinca și suntem foarte des intrebati de către prieteni dacă chiar suntem împreună sau dacă îl plac/ma place. La ce voiam sa ajung este ca crush-ul meu părea gelos pentru ca uneori il mai lua pe "soția mea" în privat și îl întreba dacă chiar suntem împreună, uneori ne mai zicea "ia pupați-va dacă chiar sunteți împreună" și azi l-a întrebat un prieten pe "soția mea" daca ma place si a zis da(probabil la caterinca) si dupa a aflat și crush și ma tot întreba dacă îl plac gen nu la caterinca, ii ziceam "da ma, da suntem căsătoriți" și îmi zicea "zi pe cuvântul tău" sau "Jura-te" si chestii de genu, dar chiar insista ca sa ii zic dacă chiar il plac pe acel băiat.

Uneori îmi propunea sa facem schimb de telefoane și întra pe WhatsApp ca sa vada cum il am notat, același lucru făceam și eu și ma avea notata cu numele meu și 2 inimioare(eram singura notata asa din contactele lui).

Intr-o seara venisera 2 țigani cu care eram certați ca sa se ia de mine și de încă un baiat și pentru ca aia nu aveau nimic cu crush-ul meu gen nu erau certați crush-ul meu imi zicea "stai lângă mine" și efectiv când stăteam lângă el ma simțeam în siguranță.

Azi la adevăr sau provocare el a fost provocat sa ma îmbrățișeze și pentru ca nu voiam sa par disperata gen ca vreau și așteptam să mă îmbrățișeze (gen in caz ca nu voia) ma puneam in spatele unei fete ca sa nu vina spre mine, deși voiam, v-am zis motivul pentru care ma puneam în spatele acelei fete.

Odata am cazut de pe o masina și când eram pe jos m-a mângâiat pe spate și m-a întrebat puțin îngrijorat "esti bine?"

Știți cum se îmbrățișează băieții gen își dau 2 palme(foarte încet) pe spate? Asa îmi făcea și mie dar nu ne îmbrățișam, adică nu le pot numi palme dar nu stiu cum sa le zic, îmi punea mana pe umăr și îmi făcea asa.

Uneori face pe prostul chiar dacă știe foarte bine pe cine plac(o sa dau câteva nume random de baieti) si zice: il placi pe Antonel? Nu? Atunci pe Ion? Pe Adelin? Atunci pe cine?

Odată înainte sa plece i-a dat provocare unui baiat de 9 ani sa ma îmbrățișeze, dupa ce a văzut ca m-a îmbrățișat l-a provocat sa ma mai îmbrățișeze de 2 ori și după ce m-a îmbrățișat i-a zis "pe mine nu are tupeu sa ma îmbrățișeze" eu am zis "ee nu" si dupa l-am îmbrățișat iar el a început sa zâmbească(asta era perioada aia în care eram convinsă ca ma place si imi făceam speranțe).

Odata o fata imi furase locul(stateam lângă crush) și după el a zis "nu are curaj sa vina aici lângă mine" (mai era un loc lângă el pe cealaltă parte și am spus același lucru "ee nu" si m-am pus lângă el).

La țară, țară vrem ostași ma alegea pe mine prima sa intru in echipa lui și eu ma țineam de mână cu el, când trebuia sa plec în cealaltă echipa sau el sa plece eram triști amândoi și făceam ceva ca să vina înapoi în echipa(de exemplu il alegeam pe el ca să ne despartă mâinile și venea încet sau dacă se ducea cineva din echipa noastră și spărgea mâinile îl chemam pe el înapoi și același lucru făceau când plecam în cealaltă echipa), apropo, eu mai mult jucam acest joc doar ca să ma țin de mana cu el.

Azi mi-a oferit un baiat puțin trotineta lui de scheme și crush i-a zis "mai bine nu i-o da ca poate o sa cada" (el a avut mana luxata din cauza ca a căzut de pe trotineta de scheme și și-a dat ghipsul jos acum 2 zile).

Cam astea sunt toate intamplarile mai "wow". Va puteți face niște păreri și sa mi le spuneți și mie? Sau niște sfaturi... Eu chiar il plac si va zic sincer ca am încercat sa îl uit dar nu reușesc, de când îl plac am aflat ca 4 baieti ma plac și credeți-mă ca daca nu îl placeam atat de mult puteam sa aleg unul dintre băieții care ma plăceau și aia era. Chiar nu știu ce sa fac și în caz ca ma place nu stiu cum sa il fac sa recunoască doar ca nu vreau sa îl strezez. Dau funda sad

2 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Sunt doua optiuni: 1) te place, si 2) e un baiat gentil care apreciaza sentimentele tale pentru el, si de aceea se comporta intr-un anumit mod. Ambele variante sunt situatii fericite, a doua arata ca, desi el nu simte pentru tine, totusi tu ai stiut ce sa alegi, ai ales un baiat deosebit.
Eu cred ca e valabil, din tot ce am citit, varianta a doua.
Dar eu cred ca ai rezolva problema si ai afla multe printr-o simpla discutie cu el, in care sa ii faci cunoscut ce simti pentru el, si ca vrei sa fi cu el. Odata confruntat cu adevarul fata in fata, va trebui sa recunoasca ce e in inima lui pentru tine si sa ia o decizie, functie de ceea ce simte. Asa ca, daca n-ai curaj, ia-ti inima in dinti si mergi la el si provoaca-l. Nu va mai fi adevar si provocare, ci provocare si adevar ☺.

| SilentRain a răspuns:

Ai scris prea mult, n-am citit tot cap coada...
Întreabă-l direc pe băiatul ala, dacă te refuz. asta este nu te place