| Anonim375 a întrebat:

Pot pune parola la o poza. Daca da merge si la Samsung galaxi mini 2si cum. funda

3 răspunsuri:
| duuh a răspuns:

Sa pui parola la o poza? Adica, una singura? Nu prea cred.
Dar, vezi ca pe Samsung Galaxy Mini 2 e posibil sa mearga o aplicatie: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.alensw.PicFolder&hl=en
Nu doar ca se incarca si se misca mai repede decat galeria default, dar poti si sa ascunzi poze.

| Anonim375 explică (pentru duuh):

Cum se ascunde?

| duuh a răspuns (pentru Anonim375):

Ok, greseala mea, nu ascunde anumite poze, ci foldere intregi. Ca sa ascunzi, de exemplu, trei imagini, va trebui sa le muti intr-un folder nou pentru inceput. Deci, intri in albumul/folderul care contine pozele respective, iar in partea de sus, langa denumire, ai un patrat alb cu un "vazut' pe el, care de fapt e optiunea de selectare. Dupa ce ai bifat pozele (vor fi incadrate intr-o rama albastra), tot sus, in capat, e un simbol cu trei puncte. Ala e un fel de meniu. Acolo ai move to, copy to si select all. Tu alegi move si creezi un nou folder. Apoi apesi back de doua ori si cauti folderul cel nou. Intri acolo si apesi butonul de meniu al telefonului si undeva pe jos o sa ai "hide". In final, dai ok si asta e. laughing
Singurul loc din care le vei mai putea vedea va fi My Files, dar de obicei nu se uita nimeni pe acolo...