| Jack99 a întrebat:

Poti merge la 26 de ani la facultate, te accepta colegii in colectiv?

5 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

N-ai treabă cu colegii, dacă vrei, mergi - poți avea și 62 nu doar 26

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Eu am colege și trecute de 30. De ce să nu te accepte? Acolo nu mai e ca la liceu, să fiți un colectiv unit și blabla, e fiecare cu treaba lui.

| Lioana a răspuns:

Colegii nu au de ce sa nu te accepte ca nu-i intreaba nimeni pe ei. De comportamentul tau depinde daca te integrezi in colectiv indiferent cati ani ai. La 26 ani nici nu esti batran. Poate nici nici nu se observa diferenta intre tine si ceilalti. Eu am avut colegi de facultate de peste 40 ani.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La facultate nimănui nu-i prea pasă, sincer.

Dar depinde de atitudine. Am doi colegi cu vârsta trecută de 25 de ani.
Unul dintre ei are un aer superior, gen " ce să caut eu cu ăștia " și grupa mea e destul de unită, ieșim destul de mult. Și îl cam evită lumea, deși e ceva paradoxal aici, fiindcă el făcuse deja asta. laughing

Apoi, mai e un tip de 28 de ani, tot din grupa mea. E o persoană așa faină și deschisă, deși nu vorbește cu multă lume. Suntem la același calcualator la un laborator și vorbim super mult și recent, a propus o ieșire la o bere și persoanele au fost destul de mișto în legătură cu asta.
So, yeep

| GirlOnline81 a răspuns:

Depinde... daca tie facultatea nu-ti aduce mai mult decat o hartie in plus ca sa dea bine la kil.