| anonim_4396 a întrebat:

Bună, presupun ca toți știți de acea umflatura de la mana dreapta, la degetul mijlociu în partea stânga aproape de unghie(nu știu cum pot sa explic mai bine) care este din cauza pixului pentru ca atunci când scriam strângeam pixul și asa s-a format umflatura aia care nu ma doare dar ma enerveaza și mi se pare ca arata foarte urat. Nu știu cum sa fac sa dispara, am înțeles de la niște persoane care au răspuns la alta întrebare pe TPU ca va dispărea în timp dar mama mi-a spus ca cel mai probabil asa va rămâne. Exista vreo operație? Orice doar ca să scap de umflatura aia va rog dau fundă, am uitat sa zic ca am 12 ani jumate și cred ca am umflatura aceea din clasa a 3-a sau a 4-a

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Și eu am aceeași problemă din clasa I. Acum am 20 de ani și nu s-a remediat din păcate. Oricum, pasiunea mea este scrisul, de aceea deja m-am obișnuit cu ideea că va ține o viață. Dar dacă tu nu vei mai scrie așa mult de mână la un moment dat, poate va trece. Încearcă un masaj, poate merge.

| SiA31 a răspuns:

laughing) puiule, sunt lucruri mai grave în viață decât micul semn de pe degetul tău. Toți care am studiat îl avem. Alții și-ar dori să aibă șansa să țină un pix în mână. Bucură-te că ai mânuțe cu care să scrii.
Este un lucru prea minor pentru care să îți faci griji la vârsta ta. Crede-mă pe cuvânt!