| anonim_4396 a întrebat:

Pun foarte mult la suflet ceea ce spune lumea despre mine. Imi pasa prea mult si in interiorul meu se petrece o adevarata lupta cateodata. Ce parere aveti?

6 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Gândește-te daca ai complexe de cei in fel si încearcă să le remediezi.
Toti avem macar la un moment dat problema asta.Dar se poate remedia prin ati recîștiga încrederea de sine.

| Celcestietot a răspuns:

Buna! Majoritatea oamenilor din lume nu merita sa ajunga si in mintea ta, ca deja au un loc infect comun unde sa isi duca viata. Lasa corpul tau sa fie un templu.

| gemeni6226 a răspuns:

Inseamna ca ai un suflet deosebit de sensibil si frumos asa am fost si eu in tinerete.Nu trebuie sa-ti fie rusine de asta.Numai ca in viata asta trebuie sa devenim tari si sa nu ne ocupam de oamenii care ne fac rau, sa-i dam ignor si sa ne ocupam doar de oamenii care transmit energie pozitiva spre noi.Ca sa nu -ti mai faci sange rau sa stii ca in viata intilnesti oameni care vin in viata noastra ca o lectie sau ca o binecuvintare. Oamenii negativi vin in viata ta sa dea o lectie iar cei frumosi vin ca o binecuvintare.In plus iti mai spun ca oamenii care mereu te ataca sau sunt rautaciosi sunt asa pentru ca sufera ca nu au o viata frumoasa si fericita.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Probabil ești empatic, ce ții se întâmplă nu sunt gândurile și emoțiile mele, doar le absorbi pe ale altora.

| Nume6 a răspuns:

Fă ce vrei, când vrei, viaţa așa că e scurtă. Mâine poimâine ajungi la bătrâneţe și nu mai poţi face nimic. Ei își trăiesc viaţa pe care o vor, doar ţie îţi pasă de părerile lor. Îţi dai seama că fac asta doar ca să te intimideze și să te supere să te facă să crezi că e ceva în neregulă cu tine când nu e nimic cu tine ciudat, în timp ce ei fac ce vor, când vor. Ar trebui să te doară la bască de părerea lor. Plus că dacă ar avea și ei o viaţă fericită, nu le-ar mai arde să zică ceva de tine, bârfa apare din cauza frustrării că nu poţi avea ceva. Multă liniște sufletească îţi dorescwinking

| Littledoctor26 a răspuns (pentru Nume6):

Multumesc! E adevarat, majoritatea care se leaga de viata mea au diverse frustrari. Doar ca pe mine ma dor toate vorbele atat de tare uneori incat tind sa ma izolez...