| Charis a întrebat:

Scz ca va deranjez cu aceasta intrebare... dar am ramas un pic in pana de ideei. Si as vrea un sfathappy
Care ar fi povestea perfecta. Adica am inceput sa scriu acum 1 an povesti si am cont cred ca 1 luna si m-am oprit. acum mi-am gasit vechiul caiet si as vrea sa ma apuc din nou de scris.
Eu cred ca o pov perfecat include 1 fata si 1 baiat si pov lor de dragoste. Dar mie nu mi se pare de ajuns... adica as vrea sa scriu cv care sa fie un pic mai nou. De fiecare data cand scriu o poveste mereu copiez cate cv dupa o carte pe care am citit-o dupa un film pe care l-am vazut. As vrea cv mai original dar in momentul de fata nu am nici o idee. Deci va rog frumoss daca aveti idei interesante va rog sa le spuneti.happy Ms mult.happy

Răspuns Câştigător
| Lamaitzza a răspuns:

Pai daca te-am ajuta nu prea ar fi cartea ta. Trebuie sa te gandesti mai departe de posibilitati, dar fi indulgent/a cu tine, probabil esti inca un copil 15-16 ani, cei care au scris carti faimoase aveau 30 de ani chiar, poate mai mult deoarece cand esti mai matur si ai trecut prin viata ideile vin din propria viata, gandesti altfel lucrurile.Momentan cred ca e ok sa te mai inspiri din cate ceva, daca continui sa scrii o sa ti se formeze mai multe idei, trebuie doar sa te apuci, ideile vin pe parcurs, gandeste-te la cartile pe care le-ai citit, ce ti-a placut cel mai mult in ele, ce ai vrea tu sa citesti in primul rand, dar fi atent/a sa ti intotdeauna cititorul in suspans.
Succes!

| Charis explică (pentru Lamaitzza):

Ms mult o sa tin cont de sfatul tauhappy. Sunt fata am 14 ani si de mica mi-a placut sa imi creez propriile mele povestihappy

| KaterinkaBoy a răspuns (pentru Lamaitzza):

Nota 10 pentru Lamaitzza! Cel mai bun sfat pentru scriitorii juniori!winking

| Lamaitzza a răspuns (pentru KaterinkaBoy):

Multumesc!; 3 :*