| andreywtza a întrebat:

Am o bluza eleganta dintr-un material foarte fin pe care am primit-o de la sotul meu. Cand m-am apucat sa o calc, din neatentie, fierul de calcat era dat la o temperatura mai mare si mi-a ramas o urma mica pe ea. Se vede de parca ar fi patata. Aveti idee ce as putea sa-i fac ca sa o pot purta? Imi pare rau de ea, mai ales ca este noua...Ma gandeam sa o duc la croitorie sa-i pună o dantelă ceva...voi ce ziceti?

2 răspunsuri:
| gemeni6226 a răspuns:

Depinde unde e pata daca mai sus poti aplica o brosa fina daca mai jos trebuie cusut un model frumos sa zicem un fluturas sau o floare dar si sus poti coase acelasi motive daca nu preferi o brosa.

| RaAlexandra a răspuns:

Sau poti tu acasa, sa ii cosi in forma de floare niste mărgele tip perla..asta daca s-ar potrivi sau cum ai spus tu cu dantela