| Antonia_Mocanu_1995 a întrebat:

Buna seara! Am o nelămurire. Care este diferența între sirena ambulanței și sirena poliției? Pentru că eu nu pot sa le deosebesc deloc. Pentru mine sună la fel ambele sirene.

Răspuns Câştigător
| MocanuAlina2006 a răspuns:

Sirena ambulanței suna mai lung îți dau ex.cum se aude sunetul:-aaaaaaaaaaa,-aaaaaaaaaa să zicem, în timp ce sirena poliției suna mai rapid in sensul că așa:-aa, aa, aa, aa scuze dar altfel nu știam cum să explic

5 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Culoarea (girofarului) face diferența!

| Antonia_Mocanu_1995 explică (pentru sierra1):

Da asta îmi dau și eu seama. Dar dacă sunt in casa, și aud o sirena, cum știu dacă e poliție sau ambulanță? Fără să mă uit?

| sierra1 a răspuns (pentru Antonia_Mocanu_1995):

E prea sofisticată intrebarea ta. Eu zic să te duci liniștită să te culci fără să ști a cui e sirena

| Antonia_Mocanu_1995 explică (pentru sierra1):

Eu nu cred că e sofisticata.