| chiftelutacrocanta a întrebat:

Buna seara, as avea o mica intrebare si e chiar serioasa, nu glumesc.Problema mea este ca mi-am facut un google account de curand, dar n-am facut nimic pe el.

Aceasta este site-ul de pe care m-am inregistrat pe google account:

https://accounts.google.com/......nUpExpress

intrebarea mea ar fi urmatoarea si va rog sa ma lamuriti daca se poate, caci vreau sa-l sterg dar vreau sa fiu si sigur ca sa nu platesc bani aiurea de pe urma lui.

1)Creand un google acount, esti obligat si sa platesti bani ca l-ai creat pur si simplu?
2)Daca eu azi dimineata am creat acest google account, si intre timp am intrat si pe youtube si am vizionat videoclipuri, si am accesat unele site-uri, asta inseamna ca google account inregistreaza aceste actiuni si trebuie platite?
3)Ce inseamna a detine un google account?
4)n-am uploadat videoclipuri pe youtube, nu mi-am creat cont adsense, doar am creat google account si gata, dar mi-e teama sa nu fiu tras la plata pentru vizionarea unor videoclipuri pe youtube sau pe google.
4)Daca in acest moment sterg acest google acount,voi fi tras la plata pentru ceva anume?(n-am introdus nici un cont bancar,n-am facut cont adsens, n-am devenit youtube partner, doar am vizionat unele vodeoclipuri pe youtube, iar faza ii ca nu stiu daca a inregistrat aceste actiuni google account.

5)Daca ai google account, asta inseamna ca ai si google adsense, si faci bani prin el?

6)Cand doresc sa-mi sterg contul Google account,imi apare urmatoarele avertismente:

Dacă aveți tranzacții financiare nefinalizate, veți fi,în continuare, răspunzător (răspunzătoare) de acele plăți.
Da, recunosc că sunt în continuare responsabil(ă) pentru orice cheltuieli suportate ca urmare a unei tranzacții financiare în curs și înțeleg că, în anumite circumstanțe, câștigurile mele nu vor fi plătite.

Ce inseamna acele tranzactii de fapt?

Pot sa-l sterg cu inima impacata, sau vor intervenii probleme?
Da, doresc să șterg definitiv acest Cont Google și toate datele sale.

Sper ca imi intelegeti dubiile, si as dori tare mult un ajutor, Va multumesc.

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu platesti, mă, nimic.Nici daca il stergi dar nici daca il pastrezi.Cu acest cont ai acces la anumite aplicatii de la Google.Atata tot.Mai iesi, chifteluto, la plimbare.Ca mai ai putin si vei avea mai multe intrebari decat raspunsuri.

| Kaℓi a răspuns:

7) Nu era mai in regula sa iti fi lamurit aceste intrebari inainte de a face contul?

| AdrianVoicu a răspuns:

Sterge-l fara nici o grija, nu te costa nimic