| MariaPpp a întrebat:

Buna seara!
As vrea sa va întreb dacă aveți vreo experiența cu antidepresivele? ( mi s-a recomandat de către psiholog sa merg și la psihiatru pentru câteva medicamente) și vreau sa știu la ce sa ma astept.

Răspuns Câştigător
| Mosotti a răspuns:

O sa-ti dea tratament si e f bine, nu va fi nici o problema, du-te ca altfel se va agrava treaba si nu e bine, nu te lua dupa cine zice ca sa nu te tratezi, ca daca se intampla ceva nu raspund ei.

Eu am experienta cu antidepresive, cele moderne nu sedeaza, nu au o problema.
Ia cu incredere.
Eu din cauza ca am stat 18 ani netratat ca nu stiam ce am, s-a agravat, si acum nu mai e tratabila, deci atentie.

Psihologul e si el specialist, si stie ce face, te-a trimis ok acolo.
Deci nu te lua dupa neavizati, eu am experienta de cel putin 10 ani cu medici, psihologi, antidepresive si spun ce a zis si psihologul.

3 răspunsuri:
| Mosotti a răspuns:

Doar ca daca o sa-ti dea antidepresiv, isi vor intra in efect dupa 3 sapt minim, nu te descuraja daca nu simti nimic pana atunci.

Si daca vin unii "vai, pe mine medicatia n-a facut leguma, pe mine nu m-a ajutat", e o prostie, ca ce nu merge lui, poate sa-ti mearga tie si invers, plus ca aia sedati si aiurea, nu au trat okey, dar nu ca tratamentele in general nu-s bune.
Uneori si daca e putina sedare, daca e trat bun, ajuta, si dupa ce scoate trat, ramane bine, daca o ia din pripa.

| MariaPpp explică (pentru Mosotti):

3 săptămâni? Nu mai suport nici măcar o zi din suferinta asta. Simt ca disper.

| Mosotti a răspuns (pentru MariaPpp):

Pai daca pana acum nu te-ai dus la medic, ce sa-ti fac! Du-te mai repede, ca daca nu te duci, in loc sa mai dureze 3 sapt, va dura o vesnicie.
Daca nu suportai suferinta asta, te-ai fi dus de mult la medic, ca precis ai de mult asta, nu de ieri de azi.

Daca ai de curand, atunci mda, normal ca nu te-ai dus.