| anonim_4396 a întrebat:

Azi-dimineata am vrut sa aprind calculatorul si nu mai merge.
Adica, se aprinde si unitatea si monitorul dupa aia pana sa se incarce Windows-ul ma intreaba daca vreau sa intre in Safe-mode sau sa se incarce Windows normal. Eu am dat pe ambele variante, se incarca ce se incarca iar dupa aia apare Windows-ul se incarca si el max. 5 secunde si dupa aia se stinge computerul! Dupaia se intampla din nou si la fel incontinuu: se stinge, face ce am scris mai sus iar se stinge iar face acele operatii iar se stinge si etc!
Ceea ce ma ingrijoreaza e ca atunci cand dau sa intre pe Safe-mode se incarca niste formule din acestea si apare la sfarsit:
D347. bus
Daca nu ma insel, acest lucru se traduce DEAT. bus. 3 insemnand E, 4 insemnand A, iar 7 T! M-a dus cu gandul ca este vreun virus.
Am bagat cd-ul cu Windows nu reactioneaza in nici un fel, face acelasi lucruri!
Ce s-a intamplat? Si ce pot sa mai fac?
Multumesc mult.

4 răspunsuri:
| valy a răspuns:

Cheama un specialistwinking

| alyntoxic50 a răspuns:

Cand vine timpul sa dai boot sau sa intri in bios apasa tasta F8 si incearca sa intri in acest mod in safe mode dupa care incearca sa dai o scanare a windowsului si sa vezi daca e vre un virus si salveaza totate datele importante din local disk C in D. Daca nu, introdu windowsul in unitate dai restart la PC si vezi ce tasta ii corespunde menuiului de boot adica boot menu dai restart din nou la PC si apasa acea tasta in continuu pana o sa-ti apara o fereastra in care selectionezi cd/dvd si atunci o sa booteze windowsul si vei putea instala din nou windows.

| Liviu_2320 a răspuns:

Reformateazal si da practic ai un virus asa mi-a facut si mie bun nu se stingea se restarta in continuu si acum cand l-am reformatat merge perfect big grinwinking

| Cristea a răspuns:

Daca nu merge treaba cu "Start windows normally" dai un format si reinstaleaza windowsul. de obicei in timp daca nu tii ordinea la zi pc'ul ajunge la un stadiu de dezordine prea mare si nu face fata. patesc si eubig grin dai un format, posibil sa dureze juma de ora / o ora depinde.