| Thecurious a întrebat:

Buna seara, cam cat ar costa, in medie, pe luna, intretinerea cumulata cu taxele unui automobil obisnuit/oarecare?

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Pornind de la premisa că mașina nu produce ci consumă, pregătește vreo o sută de lei in medie (aici includ impozit, VT, consumabile, lichide, taxă drum, spălat, bla bla bla)

| Catalina990099 a răspuns (pentru sierra1):

100 lei? Dar pe la peco nu mai trece?!laughing

| sierra1 a răspuns (pentru Catalina990099):

Zice userul "intretinere" - benzina nu e întreținere

| Hammurabi a răspuns:

Depinde de mașină și de cât de nouă/veche e.
Depinde de capacitatea cilindrică cât plătești impozitul. (sau nu plătești impozit dacă e electrică sau hybrid) și cât consumă.