| Thecurious a întrebat:

Buna seara, care este numarul maxim de ore care le poate avea un profesor de liceu, daca este titular?

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Nu știu să îți spun exact, dar la colegiul unde sunt eu, am văzut și profesori titulari cu gr. al II-lea, care au 28 de ore/săptămânal (18 ore norma + 10 ore→ PCO/plata cu ora + dirigenție).

1 răspuns:
| sierra1 a răspuns:

Norma de 18 ore și incă juma de normă. În caz excepțional poate depăși și limita asta. Te bate gândul să te faci prof?