| anonim_4396 a întrebat:

Buna seara, cred ca incep sa intru in depresie.De ceva timp sotul m-a parasit atat pe mine cat si copilul nostru! Nu se intereseaza de copil, nu suna sa il vada nici la telefon nu raspunde! Pur si simplu nu stiu ce sa fac.S-a trezit intr-o zi ca el divorteaza si aia a fost nu a mai dat nici un semn! Motivele care le-ar fi spus maicasii ca am ramas cu burta si vergeturi dupa sarcina, in alta data ca il dracui ca nu ii arat copilul! Minciuna totala, nu il dracui si nici nu s-a pus vreodata problema sa nu ii arat copilul! Nu stiu,
voi ce parere aveti?!

4 răspunsuri:
| mentholinks a răspuns:

Pai tu vezi ce poza ai la avatar? Eu nu inteleg de ce sunt unii ca tine, pun o intrebare fara niciun semn de intrebare. In fine chestiile astea s-au intamplat si o sa se mai intample mult si bine cred dar nu va mai spalati hainele in public, ca aici e un domeniu public

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

El are motivele lui reale sî vrea să divorțeze. Poate că nu vrea ca ele să fie conuscute, poate că ele îi sunt lui însuși inconștiente.
Acestea pot să fie o rătăcire de moment, sau ceva care poate declanșa divorțul. Având în vedere că el invocă motive închipuite și le comunică deocamdată numai mamei lui, se pare că este o rătăcire psihologică, care poate fi reverslbilă.
Ați trăit un timp împreună, s-au format niște legături sufletești, niște obișnuințe de comportament, a fost un timp când dta reprezentai familia lui, Era o situație stabilă, sigură. A apărut copilul. Pentru el a apărut din interiorul familie ( tu și el) o zonă de nesifuranță, poate prin responsabilitățile care acum i se par lui insuportabile. Dta imediat după naștere nu te-ai mai putut preocupa de el al fel de mult căci grija față de copil a devenit prioritară. Deodată s-a simțit marginalizat, anihilat, ca și cum el nu ar mai exista.Anihilarea, să simți că tu nu contezi, că tu nu mai exiști, seamănă cu moartea. Astfel din loc sigur și plăcut, locuința familială s-a transformat într-o zonă rea și îngrozitoare, periciloasă, Lipsa dtale de grijă față de el, ce putea însemna decât ură. De fapt îl urăști îi dorești răul. Ce ai face dacă ar fi așa exact așa, L-ai drăcui. De aceea spune el mamei lui, pe care o iubește, de la care a învățat să iubească. Mă drăcuiește, deci nu mă mai iubește. Cum arăți? Ce vede el, nu frumusețea care a mai rămas, și pentru care te-a dorit înainte, ci vergeturile de pe burtă. Aceste aspecte urâte acum au luat în mintea lui dimensiuni uriașe, nu te mai poate suporta datorită unor aspecte estetice minore, care sunt în mod obișnuit invizibile fiind acoperite de haine. Deci lipsa de iubire resimțită ca o amenințare la viața lui, face ca toată persoana ta să fie privită ca îngrozitoare, nu mai contează nimic. contează doar vergeturile.
Și acestea. noile lui sentimente, cum interpretează el acum lumea, au anulat zona de siguranță ( dacă ea exista) au anulat locunța familială ca spațiu personal al lui, a anulat proiectele de viață cumune de viitor. Dăcă ceea ce se întâmplă este așa cum povestesc eu aici, ca scenariu de mare probabilitate, atunci gestul lui este legat de o rătăcire de moment.
Dacă aceasta este situația, ce poți face dta. Să privești să consideri fără enervare, că și creierul celui care ți-a fost partener de viață. soț și tată al copilului vostru poate să dea rateuri, să funcționeze prost, copleșit de noua situație în care s-a trezit, de tată.
Ce poți face? Să provoci o întâlnire, sau cu convocare oficială la mama lui acasă, sau cu diversiune. Diversiune, să aranjezi cu mama lui să vă întâlniți la ea acasă, fără ca el să șție dinainte că vei fi acolo. Să fie și copilul.
Și să te porți atunci cu el fără reproșuri, ca și cum nimic grav nu s-ar fi întâmplat. Orice bărbat poartă în el instinctul de tată, iar la reîntâlnirea cu copilul el s-ar putea să își revină.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru sadrian46):

Jignirile catre el nu exista iar o intalnire a avut loc intre noi 2 si copilul dar nu sa atins nici de copil nici de mine.cu atat mai mult ca i-a zis copilului ca il ia mama dracu.iar el in astea 3 zile a plecat singur de acasa fara sa ia si copilul sau sa isi petreaca timp cu el.de cand a plecat inapoi in Anglia nu a mai sunat sa vada copilul si nici nu raspunde cand il sun eu.in schimb ii raspunde lu maicasa iar ea zice ca de cate ori vb cu el ori se joaca pe laptop oti se plimba in moll ori la gratare vu prieteni lui

sadrian46
| sadrian46 a răspuns (pentru anonim_4396):

Concluzia.
Vrea divorț.
Nu ai ce să îi faci.
Ar trebui să aștepți totuși o perioadă.
Să vă mai întâlniți o dată de două ori.
Dacă îi tot dă du mama drac, asta e.