| ambicio a întrebat:

Bună seara, dragii mei! Dacă doriți să vă dezvoltați personal și doriți un punct de plecare, vă recomand Mastertin, e o platformă care are cursuri online de dezvoltare personală gratuită. Am parcurs un modul și sunt încântată de ea.
A mai parcurs cineva module din cadrul platformei?

Răspuns Câştigător
| untu a răspuns:

Recomand siteul www.andreiantoniu.ro,tot este curs de dezvoltare personala si un ajutor in plus la sfaturi!

| untu a răspuns (pentru untu):

Corectie: www.andreiantoniu.ro

| ambicio explică (pentru untu):

Mulțumesc frumos!

| untu a răspuns (pentru ambicio):

Cu multa placere!

20 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Adica sa ma comport intr-un mod fals? sa fiu ceea ce nu sunt? n-am nevoie de dezvoltari personale

| T0T a răspuns:

Pff, să mă transform într-un fan pinky world? Mai bine nu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pot citii carti pentru asta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da nu prea inteleg cum functioneaza. Voi primi provocari prin email? Ce fel de provocari?

| ambicio explică (pentru anonim_4396):

Ni vei primi provocări pe email. Trebuie să îți faci un cont pe Mastertin iar în fiecare zi ai o lecție de făcut. Sunt mai multe cursuri, în funcție de curs ai diferite lecții. Poți accesa site-ul lor pentru mai multe detalii. Succes!

| HTH a răspuns:

Nu, nu am parcurs. As avea o intrebare. Care e pretul? Ceva beneficii tot trebuie sa aiba cel ce detine platforma, doar nu vrei sa cred ca e un bun samaritean ce invata asa... gratis pe oricine orice. In lumea asta putine lucruri sunt gratuite.

| T0T a răspuns (pentru HTH):

Acum măcar știu cu ce scop a venit pe site. Măcar de ar recunoaște că e în căutare de fraieri. Ce parșivi sunt oamenii ăștia...

| HTH a răspuns (pentru T0T):

In cautare de naivi... Gen: ia da-mi tu mie niste informatii si pe urma mai vedem ce iti dau sa inveti. De parca nu poti invata de pe yt gratis, aproape orice. Plus carti pe google in pdf cat duce trenul.

| ambicio explică (pentru HTH):

Heii, nu te costă nimic. Platforma este susținută de itgalaxy, sunt mai multe cursuri de la mai mulți profesori pe mai multe domenii. (excelentă, spiritual, relații)
Merită să încerci.

| T0T a răspuns (pentru HTH):

Eu cred că autodezvoltarea cea mai bună înseamnă să îți trăiești viața nu să devii un șobolan de bibliotecă cu nasul în cărți sau platforme de autodezvoltare.
La cum pune problema pe aici pe TPU dacă ai mai văzut ce răspunsuri are se vede că parcă e de pe altă planetă sau pur și simplu e puțin instruită.

| HTH a răspuns (pentru T0T):

Lumea nu ar mai fi la fel fara acei "sobolani de biblioteca" de care spui. big grin

| ambicio explică (pentru HTH):

Știi cum e? Găsești orice pe YouTube și cărții sunt sute dar trebuie să știi să cauți informația care te interesează. Dacă ești "bombardat" de informații nu știu ce o să mai înțelegi.
Mie mi s-a părut foarte interesant că sunt cursuri gratuite pe anumite teme și am vrut să profite și alții de pe urma lor, până la urmă nu pierd și nu câștig nimic.

| T0T a răspuns (pentru HTH):

Cum ar fi laughing Eu pe oamenii geniali, inventivi nu i-aș cataloga astfel. Tot respectul pentru cei care scriu cărți, sunt suficient de inteligenți încât pot să gândească pentru ei.

| HTH a răspuns (pentru T0T):

Fiecare cu parerea lui. Eu zic ca a fi un "sobolan de biblioteca" nu e ceva rau.

| HTH a răspuns (pentru ambicio):

Nu e deloc greu sa stii sa cauti informatia care te intereseaza happy

| ambicio explică (pentru HTH):

Personal, mi-a fost greu la început.

| HTH a răspuns (pentru ambicio):

Dar ai reusit, fara nu-stiu-ce-platforma unde trebuie sa-ti faci cont...