| Densia03 a întrebat:

Buna seara, merge sa imi fac card revolut pentru salariu? Agenția kaufland unde lucrez au contract doar cu brd bcr si ing...

Răspuns Câştigător
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Pai tu poti sa iti faci card Revolut oricum, oricand si oriunde.
Pe langa, in general... angajatorii nu prea sunt de acord sa livreze salariul pe Revolut, cel putin in Romania.
Un principal motiv ar fi faptul ca... in cazul unei probleme, ar fi mult mai greu de discutat cu ei.
Pe langa, deja ar fi anumiti pasi clasici pe care ii fac in relatia cu banca, cum sunt obisnuiti.

Eu cand m-am schimbat cu cardul de salariu, mi-au spus direct ca Revolut nu accepta (desi nici nu intentionam).

In schimb, poti sa faci revolut pentru alte facilitati, este foarte bun si util.

| Densia03 explică (pentru DoarBogdan):

Mulțumesc

| DoarBogdan a răspuns (pentru Densia03):

Cu drag!

5 răspunsuri:
| Yuoia a răspuns:

Nu iti vor vira pe revolut. Poti tu sa faci transferul dupa ce incasezi salarul.

| Densia03 explică (pentru Yuoia):

Pai de ce ca am cont Iban deschis la libra. Nu vad motivul de ce nu ar accepta sad

| suntserios a răspuns (pentru Densia03):

Comisioane, asta e motivul.