| Ioana1997laptop a întrebat:

Bună seara, mi-a fost blocat accesul pe contul de Instagram. Numele de utilizator este m.ioana.26. Am primit mesaj direct adresa de email - cum că adresa de email și numărul de telefon a fost schimbat. Iar de pe Facebook contul a fost șters de asociere.

6 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Fata cu părul creț? Contul există. Zici că a fost hackuit?

| Ioana1997laptop explică (pentru floresdemayo):

Da, fata cu părul creț sunt. A fost hackuit de cineva ieri seară (19.08, 22:00 h). Am solicitat conectare cu link, însă pentru contul m.ioana.26 mi-a fost schimbat adresa de mail și numărul de telefon.

| Ioana1997laptop explică (pentru floresdemayo):

Urgent dacă se poate să raportați că contul a fost preluat de altcineva. În dimineața acesta am văzut prin alt cont făcut temporar că cel inițial a fost preluat de altcineva - la story au fost afișate acțiuni legate de bitcoint. Vă rog să mă ajutați să-mi recuperez contul!

| JOHNtheADVISOR a răspuns:

Nu vă mai lăsați contul la liber să vă "urmărească" toți, cine știe ce sau cine se află în fața ecranului, pune-l pe privat.Chiar nu aveți nevoie și nu vă ajută în viață cu absolut nimic miile de "prieteni".Iar atunci când primiți link-uri dubioase nu le mai deschideți.

| Ioana1997laptop explică (pentru JOHNtheADVISOR):

Mulțumesc de sfat. Imediat ce voi reuși să-l recuperez dacă se poate … prec pe privat. Momentan vreau doar să revin în posesia contului.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sună la poliție