| anonim_4396 a întrebat:

Mi-am programat concediul in Paralia Katerini, Grecia, pentru Septembrie, săptămâna viitoare trebuie sa plătesc integral biletele. La ce se întâmpla pe acolo... voi ați mai merge? Mulțumesc.

5 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

In Grecia in fiecare vara apar incendii, este ceva normal, excluzând tragedia de lângă Atena care e la o distanta de 415 km, departe și nu trebuie să îți faci griji. Am locuit în Grecia in Halkidiki și vedeam vara de vara de pe brațul Sithonia ori al treilea, nori negri de la incendiile din zonă. De obicei ele sunt de la fulgere și de la câțiva nebuni piromani din zona. Și eu la anul mă reîntorc în Grecia pentru a locui iar.

| Th3AbSinTh3 a răspuns:

Pe site-ul Ministerului Afacerilor Externe e o sectiune cu alerte de calatorie, Grecia nu apare acolo.
http://www.mae.ro/travel-alerts

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ce se întâmplă? Tee referi la incendii? Alea au fost în cu totul alta zona. Eu plec peste 2 săptămâni în Grecia fără niciun stress

| sierra1 a răspuns:

Da, fără emoţii - incendiile au FOST la sute de km de Katerini. Ne vedem acolo!

| Paula2018 a răspuns:

Va mulțumesc din suflet pentru ajutor!?