| Kiwibibilă a întrebat:

Buna seara, oameni frumosi!
Am pus in urma cu ceva timp intrebarea "de ce nu aveti poza de profil?" si majoritatea raspunsurilor erau ceva gen "pentru ca sunt urat". Si m-am intristat vazand ca sunt oameni carora le este rusine sa se afiseze public. De ce faceti asta, oameni frumosi? Ieri am mai pus o intrebare baietilor, daca va plac fetele nemachiate, si erau doi frumosi care mi-au spus ca sunt foarte urata, si eu chiar m-am pus sa ma uit la poza mea de profil si sa ma intreb " man, chiar sunt urata? Ce e naspa la mine, ce trasatura atat de neobisnuita am ca sa fiu urata?" Si pana la urma, cine poate spune ca cineva e urat si altcineva e frumos? Sau, de ce ar fi cineva urat si cineva frumos? Si voi, cei care aruncati sageti in altii, va credeti atat de frumosi incat sa spuneti asta despre altcineva? Va rog pe cei care faceti alti oameni pe site-ul asta urati, va rog sa va puneti si voi poze de profil cu voi ca sa fie egalitate. Si chiar daca nu, nu mai aruncati vorbe rele in altii! Nu mai faceti asta, oameni buni, oameni frumosi! Nu va mai vedeti prin ochii celorlalti, cantati pentru urechi, pentru suflete, nu pentru ochi! Sunteti frumosi, dragii mei, foarte frumosi! Cine va respinge din cauza fizicului nu va merita, sunt prosti. Aveti numai o viata, iubiti-va foarte mult!
Da, Ray, si tu esti frumos, foarte frumos!

Răspuns Câştigător
| GalwayGirl a răspuns:

Deci ca sa o spun asa ti-ai cam cautat-o cu lumanarea!
Eu nu-ti spun ca esti urata ( nu a spus asta nimanui, eu nu critic), esti chiar draguta, dar inceteaza sa pui intrebari degenul pentru ca s-ar putea sa starbsti lumea impotriva ta.
Dar o sa te intrebi, de ce?
Iti raspund eu, tara in care te afi este Romania, si aici esti marginalizat ca dracu'.

Pot spune ca raspund in numele tuturor la prima ta intrebare, "De ce nu aveti poze de profil?"
Unii vor sa-si pastreze identitatea, pentru a nu se face de rahat cu intrebarile /raspunsurile pe care le dau/pun.SAu pur si simplu nu vor ca lumea sa stie cine sunt.Sunt si persoane carese cred prea "urati".La aia n-ai ce sa le faci, odata ce le-a intrat acest rahat in cap nu-l mai scoti!
Decat sa stai 10 ani sa le explici ca fiecare are o latura frumoasa, si ca nu sunt urati, asa cum cred ei, mai bine iti pui streangu' de gat!

Acum serios? Te-ai apucat sa intrebi baietii din ziua de azi, daca le plac fetele nemacchiate?
Fata mea acum nu mai sunt"gentalmani", acum sunt numai cocalari care doresc fete cu forme, pe care le pot folosi ca sa isi bage p****u in ele.
Si cam atat am avut sa-ti spun!
Am vrut sa te readuc cu picioarele pe pamant.

Acum serios nu suntem in basme si povesti...

| Kiwibibilă explică (pentru GalwayGirl):

Nu stiu, sunt inca mica, descopar. In alta ordine de idei, imi place ce ai scris si cum ai scris.

| Clorox a răspuns (pentru GalwayGirl):

''acum nu mai sunt"gentalmani"'' te inseliwinking

| JJ227 a răspuns (pentru GalwayGirl):

Haide sa nu generalizam! Nu toti barbatii sunt asa, cu nu toate femeile sunt tarfe. Nu toti vor doar sa-si bage p*****u intr-o tipa! Cei care cred ca doar pe asta se bazeaza o relatie... "think again!"

80 răspunsuri:
| Speed99 a răspuns:

Eu sunt perfectiune pura, nu vreau sa va orbesc cu fățăul meu, d-asta n-am poza de profil.

Am mai spus ca atunci cand aveam 14 ani ma pusesem ca poza de profil - dar atunci nu eram Dumnezeul de acum.

Sau poate, unii nu sunt la fel de deschisi ca tine - si ast-ar fi o explicatie.

| RAY a răspuns:

Te iubesc mandruta pacat ca mi-s departe de tine ca te-as iubi in noaptea asta, tu nu esti urata, asta o spun ca persoana care m-am documentat despre frumusetea umana, nu e vina lui x ca ma considera urat e ceva involuntar nu ma poate place toata lumea asta e, apreciez sinceritatea mai mult decat minciuni care sa imi de-a false sperante

| Kiwibibilă explică (pentru RAY):

Nu exista uratenie, e o prostie. Chiar stau si ma gandesc cat de urat poti sa fii la 27 de ani.

| RAY a răspuns (pentru Kiwibibilă):

E asta nu conteaza cand nu cauti sexul opus,eu nu caut iubita, aventura asa ca imi este egal cum ma percepe sexul opus, imi doresc sa imi cumpar un telefon nou, haine, sa slabesc etc

| T0T a răspuns:

Da mă, eu am avut tupeul nesimțit să dau de de înțeles că dacă e fată nu înseamnă că nu poate fi urâtă cu spume, inteligenților laughing
Acum să îmi explice cineva de când dacă ești fată rezultă că ești frumoasă? Am văzut atâtea anomalii ale naturii la viața mea. Eh, arde subiectivitatea în mine însă dacă voi ziceți că fetița e chiar frumoasă nu ați văzut femei frumoase până acum laughing
Poate sunt prea important ca să știe lumea cine sunt, ca să îi scutesc pe unii de curiozități.
De asemenea mă bucur că am lovit punctul ăla sensibil și că răspunsurile mele chiar te-au complexat. Dovada e că nu ai pus imediat întrebarea asta, ci a trebuit să stai o zi. Deci nu a fost ceva ce ar fi putut să te afecteze strict pe moment, probabil că ți-ai și pus întrebări.
Mai amuzant e: " Cine va respinge din cauza fizicului nu va merita, sunt prosti. " dar îmi amintesc că tu făceai mișto de o tipă de pe aici făcându-i public Facebook-ul(adică de felul în care arată). laughing
Normal că întrebarea își are ca unic scop ca să te simți mai bine, că deh, era logic că apar tot felul de oameni care te compătimesc și vor să te facă să te simți mai bine.
Ce pot să zic, acum pot să dorm liniștit, mi-am atins țelul.

| Kiwibibilă explică (pentru T0T):

Ce ţeluri admirabile ai.

| T0T a răspuns (pentru Kiwibibilă):

Mă bucur că le știi pe toate happy

| Drimmero a răspuns (pentru T0T):

De ce distrugi visele copiilor?

| T0T a răspuns (pentru Drimmero):

Că e mai bine acum și așa decât mai târziu și altfel happy

| Drimmero a răspuns (pentru T0T):

Asa urat esti de nu-ti pui poza cu tine? Ca sa fim pe subiect

| T0T a răspuns (pentru Drimmero):

Așa ca tine tunare. Dar cum am zis, eu prefer să cred că suntem importanți, nu urâți. Crede-mă, am avut prin preajmă anumite persoane care aveau anumite chestii pentru care mă puteau jigni, însă pentru aspect nu mi s-a întâmplat până acum sad

| Drimmero a răspuns (pentru T0T):

Eu o recunosc... sunt urat, nu sunt placut fizic, dar nu imi pasa, atata timp cat fac ce-mi place si ma distrez/descurc prin viata, putin imi mai pasa de aspectul meu.

| RAY a răspuns (pentru Drimmero):

Hai sa fim sinceri dragi mei conteaza cum aratam dar ne mintim ca nu conteaza ca asa e natura umana mereu ne mintim, dar te poti accepta sau sa isi imbunatatesti fizicul

| T0T a răspuns (pentru Drimmero):

Faza la mine e că nu mă consider nici urât, nici frumos. Nu sufăr nici de mine dar nu am niciun motiv să mă consider urât atâta timp cât unii săracii chiar au probleme cu acest aspect...Eu sunt pe principiul că ai atât dreptul să mă placi fizic sau nu și dacă constituie un aspect important pentru tine, ai dreptul să stai în preajma mea sau nu. Însă nu am genul de complexe și nu am avut niciodată...

| Kiwibibilă explică (pentru RAY):

Nu-i adevărat darling, cum a spus şi GalwayGirl, asta e România. În Occident nu vezi aşa ceva, să se ia cineva de fizicul tău. Românii sunt foarte fiţoşi. Când am fost în Belgia am observat că atunci când oamenii ieşeau în oraş se îmbrăcau în haine de casă, papuci chiar, prea rar vedeam o femeie machiată sau macar putin aranjată, acolo conta mai mult felul în care vorbeşti, te comporţi decât felul în care arăţi.

| RAY a răspuns (pentru Kiwibibilă):

Draga fizicul conteaza oriunde pe planeta asta, asta e prima impresie aspectul fizic, nu e vorba de Romania pur simplu oamenii frumosi sunt mai populari si mai iubiti decat cei care sunt urati, nu se ia de fizicul tau ca nu e frumos dar tot prima impresie este aspectul fizic, sa nu crezi ca acolo vezi urati cu fotomodele sau invers

| Kiwibibilă explică (pentru RAY):

Ma enervezi grav

| RAY a răspuns (pentru Kiwibibilă):

Adevarul enerveaza stiu

| LoveSleep a răspuns (pentru Drimmero):

"Eu o recunosc... sunt urat, nu sunt placut fizic, dar nu imi pasa, atata timp cat fac ce-mi place si ma distrez/descurc prin viata, putin imi mai pasa de aspectul meu."

Am făcut print, degeaba ștergi.

| Drimmero a răspuns (pentru LoveSleep):

Ce-mi place cand muscati momeala)))) hai cu print-ul!

| LoveSleep a răspuns (pentru Drimmero):

Amândoi știm că ai vorbit serios, după care ai zis că glumești.

| LoveSleep a răspuns:

" Va rog pe cei care faceti alti oameni pe site-ul asta urati, va rog sa va puneti si voi poze de profil cu voi ca sa fie egalitate."
Și dacă te fac urâtă dar admit că și eu sunt urât? De ce te încălzește pe tine, tu tot urâtă rămâi. (Teoretic, nu mă înjura).

| Doub a răspuns:

Pari genul de persoana care are nevoie de evaluare din partea celorlalti.

Idk, eu una nu pun poza cu mine sa nu fiu atacata... sad

| Nemessys a răspuns:

De ce nu imi pun poza? Ei bine nici pe Facebook nu am poza cu mine. Inainte aveam dar acum nu. De ce? Pentru ca pur si simplu nu le vad rostul. Dar asta nu inseamna ca-i consider pe ceilalti fraieri ca-si pun. Ma rog. nu le vad rostul. si asa nu vorbesc mai cu nimeni. si chiar daca vorbesc cu cineva, stie cum arat deci... straight face Am dat ca exemplu Facebook-ul pentru ca acolo foarte multi oameni, au poze cu ei.

Cand vine vorba de TPU, nu imi pun pentru ca cine stie de ce prichindel sau printesa dau si poate ofer un raspuns care pentru ei este unul gresit. Cine stie cand se creeaza o cearta intre mine si acea persoana si bineinteles ca trebuie sa se lege si de fata mea. Si indeferent cum arat, fie ca-s frumos sau urat, tot o sa comenteze. Pentru ca na. asa este lumea. Nu mai are argumente, ii dai rekt din niste simple cuvinte. si dupa se leaga de fata ta. Pot sa fiu si cel mai frumos baiat din lume, cei care ma urasc tot se iau de fizicul meu.

Exact cum ti s-a intamplat si tie. Nu te cunosc, nu au de ce sa se lege. vad ca ai poza cu tine,, ce fata ai " sau,, fata ta cere ****". Hai sa-ti zic si parerea mea sincera. Eu prefer fetele dragute/ simpatice. Gen... cu fete de copile. Cand vine vorba de fata ta, ei bine nu ma atrage aspectul tau fizic, dar asta nu inseamna ca esti urata. Insa... nu ai fata de aia care sa ma plang de ea si nu as refuza sa ma uit la ea sau cand ma uit sa-mi vina sa vomit. Deci esti chiar acceptabila. happy Poate poza nu este una reusita sau unghiul bun, poate in alte arati mai bine, depinde. Eu ti-am zis parerea mea despre cum arati tu in poza aia. Sau cum arata mama ta rolling on the floor FMMM! :@

Asa ca prefer sa raman anonim. Daca a fi sa ma imprietenesc cu cineva de pe site-ul asta, foarte bine, evident ca i-as arata cum arat.
Deci uite ca nu-mi pun poza cu mine, doar ca sunt urat. Nu imi pun doar ca sa nu se lege lumea de fata mea. straight face

| RAY a răspuns (pentru Nemessys):

TPU nu este site de matrimoniale nu vad sensul pozelor de profil, sa dai raspunsuri bune asta conteaza, implicare mai multa

| Nemessys a răspuns (pentru RAY):

Exact. Aici nu iti trebuie poza de profil. Nici macar numele real -_-

| RAY a răspuns (pentru Nemessys):

Logic ca da, cauti iubita du-te frate pe un site de dating, eu unu nu caut nimic legat de sexul opus, mi-as dori mai mult s8

| Kiwibibilă explică (pentru RAY):

Taci măi că iese iPhone 8 în câteva luni.

| RAY a răspuns (pentru Kiwibibilă):

Nu ma incanta iphone asa mult, mai vad ce cumpar

| Kiwibibilă explică (pentru RAY):

Of doamne nu va inteleg pe voi astia carora nu va place iPhone-ul.

| RAY a răspuns (pentru Kiwibibilă):

Nu toti avem o mie de euro sa dam pe iphone

| T0T a răspuns (pentru RAY):

Iphone la ce oferă e un rahat, e doar pentru fițoși ca să se dea mari în fața prietenilor. Prețul e mult mai mare pentru ceea ce oferă și dacă ai bani și nu ai pur și simplu tu un fetish nejustificat pentru telefonul ăla, nu ai nicio scuză pentru care nu ai opta pentru ceva mai bun. Însă asta mai spune ceva despre miss...

| Drimmero a răspuns (pentru T0T):

Telefon mai overrated ca ala nu am vazut in viata mea.

| RAY a răspuns (pentru T0T):

Tu ce ai recomanda? eu a5 2017

| T0T a răspuns (pentru RAY):

Eu aș opta pentru un S8 sau un LG G6.

| RAY a răspuns (pentru T0T):

Dar e scump hai daca ar fi 2000 de ron dar 3000 e prea mult

| T0T a răspuns (pentru RAY):

E scump însă ca și calitate preț totuși e altceva față de iphone. LG G6 însă nu e așa scump.Mai îmi place LG V10 sau V20 sau Huawey p10

| Kiwibibilă explică (pentru T0T):

IOS-ul face toţi banii. Am iPhone 4s de 4 ani şi merge ca în prima zi. Bateria a trebuit să i-o schimb odata ce-i drept dar în rest n-am avut probleme gen restarturi din fabrică din juma în juma de an ca la Androiduri. Nu ma zic că nu am viruşi sau orice alte probleme de **** pe care le ofera Androidurile. Şi am mulţi prieteni cu iPhone-uri vechi de 3-4-5 ani care la fel, merg ca noi. Până nu îl ai la mână nu poţi să spui că e un rahat.

| T0T a răspuns (pentru Kiwibibilă):

Viruși ai dacă nu știi să umbli pe el laughing Nu pot să îmi dau cu părerea de fluența sistemelor de operare însă Android mi se pare mult mai la îndemână și de asemenea sunt mult mai multe aplicații pe el!

| RAY a răspuns (pentru T0T):

Am sa vad man ce am sa fac

| Drimmero a răspuns (pentru T0T):

Eu glumeam, nu vorbeam serios,, si eu arat a om normal, nu mi-e rusine sa ies din casa, adica ma incadrez in tiparul unui om cu constructie normala a fizicului.

| T0T a răspuns (pentru Drimmero):

Eu cred că ești totuși urât...Cel puțin de la ridurile adunate în ultimii 14 ani laughing

| Kiwibibilă explică (pentru T0T):

Nu-i adevărat, ba chiar în Appstore sunt cam toate aplicaţiile de care ai nevoie, dar sunt puţine şi verificate, sigure. În Magazin dacă îţi trebuie o aplicaţie pentru ceva trebuie să descarci vreo 4-5 până dai de una bună. Cât despre viruşi, nu ştiu ce mod de utilizare avansat ai tu ca sa nu mi se oprească melodia pe Youtube ca să îmi bage vreo reclamă. Nu mai zic că nu poţi să vezi un film sau orice că se virusează ca naiba.

| Drimmero a răspuns (pentru T0T):

M-a albit Arsenalul de tanar, n-ai tu idee. An de an sa ii injur, sa ma enervez pentru tunarii mei, cine are de gand sa se uite la meciuri de fotbal, le dau un sfat prietenesc frate cu sanatatea,, sa n-aiba in vecii vecilor o echipa preferata ca te doboara iubirea fata de una.

| T0T a răspuns (pentru Kiwibibilă):

Nu știu ce aplicație Youtube ai tu căci și varianta IOS are aceeași aplicație dar pentru IOS. Nu prea mi s-a întâmplat chestia aia neapărat de care zici cu 4-5 aplicații iar dacă mi s-a întâmplat mă bucur că am de unde alege, e un avantaj happy Majoritatea preferă clar Android din ce am văzut, însă poate e și o chestie de preferințe. Ca telefon și ca parte hardware clar nu sunt bune ca și calitate-preț, pe asta o garantez. Ca și software, eu cred că Android e mai bun. Oferă mai multe aplicații, în principiu. În rest ca și interfață și altele sunt păreri contra și pro.

| Clorox a răspuns (pentru RAY):

Nu e mult. La ce specificatii are, doar nu te astepti sa fie 1000 lei!

| RAY a răspuns (pentru Clorox):

Cu adevarat asa e, dar cred ca se va ieftni mai mult

| Kiwibibilă explică (pentru T0T):

Haa ce vorbesti tu acolo? Lasa specificatiile alea din josul paginii. Asa imi mai spunea unul ca Samsungul e mai bun ca iPhone-ul pentru ca are 4 GB memorie pe cand celalalt are numai 3. Nu comparati mere cu usi. Eu ti-am spus, iPhonurile le ai ani buni ca noi, pe cand Androidurile in doi ani se fwt de tot. Am un prieten cu S7 si dupa jumatate de an mergea ca naiba, nici nu ii apareau apelurile pe ecran. Atunci i-a dat primul restart din fabrica. Primul. Si totusi e un telefon cam scump. Nu mai spun de design, unde din punctul meu de vedere iPhone-ul castiga detasat. E foarte subtire si se simte al naibii de bine la mana, pe cand Samsungurile de exemplu sunt foarte mari si groase. Noroc de marginea aia curbata.
Intr-adevar, in pretul lor sunt inclusi ceva bani pentru publicitatea pe care si-o fac, dar cine nu-si permite sa nu-si ia si gata, ca nu cred ca e cineva pe aici care sa-si dea painea de la gura pentru un iPhone.

| Clorox a răspuns (pentru RAY):

Nu stii cand a aparut prima data s6 edge? Era in jur de 4000 lei, acum de black friday sunt sanse sa-l gasesti si la 1400 lei.
Se ieftinesc da-le naibii de telefoane rolling on the floor

| T0T a răspuns (pentru Kiwibibilă):

Unui amic i s-a stricat Iphone-ul în mai puțin de 2 ani iar maică-mea are Samsung de mai mult de 2 ani! Samsung-urile vechi poate sunt foarte mari și groase însă astea de acum probabil că sunt chiar mai subțiri. Să nu mai zic că Iphone e prea mare pentru câtă porțiune de ecran există(care e destul de mică). La Samsung S8 de exemplu porțiunea de ecran acoperă aproape toată suprafața telefonului, adică mai mult spațiu folosit în mod utilwinking Publicitate își fac și competitorii lor foarte multă însă prețul rămâne nejustificat.

| Kiwibibilă explică (pentru T0T):

Asta cu iPhone-ul stricat în 2 ani mi se pare dubioasă. N-am mai auzit aşa ceva. Oricum, aşteptăm iPhone 8 ca să îl comparăm cu S8.

| T0T a răspuns (pentru Kiwibibilă):

Eu cred că în general ține de tine și de cum îți întreții telefonul. Samsung și Iphone mi se par cam la fel din punctul de vedere al fiabilității. Nu poți de asemenea să generalizezi punând în aceeași oală toate telefoanele cu Android că și Allview are Android și este de unică folosință laughing Când va apărea și Iphone 8 o să ai comparații făcute pe Youtube de către cunoscători happy Eu unul cred că Iphone își va menține însă "tradiția".

| Kiwibibilă explică (pentru T0T):

Allview e subapreciat din punctul meu de vedere. Am un Allview x2 soul de 5 milioane pe care l-am primit anul trecut şi de ceva timp îl folosesc chiar des, şi pot spune că e chiar ok cât timp nu îl suprasoliciţi.

| T0T a răspuns (pentru Kiwibibilă):

Eu pe toți ce îi știu și au avut Allview, li s-a stricat.

| Kiwibibilă explică (pentru T0T):

Atunci ajung si eu la cuvintele tale, conteaza si sa ai grija de el.

| WangLouis a răspuns (pentru Kiwibibilă):

Te cheama cumva Paula?

| Kiwibibilă explică (pentru WangLouis):

Depinde cine întreabă.

| WangLouis a răspuns (pentru Kiwibibilă):

Mhh...m-ai lamurit

| WangLouis a răspuns (pentru Kiwibibilă):

Nu ca te cunosc sau ceva, pur si simplu fața ta imi spune asta, mai Paula big grin

| Kiwibibilă explică (pentru WangLouis):

Măi dar dacă ţi-aş şti şi eu numele, preferabil şi prenumele ar fi magnific.

| WangLouis a răspuns (pentru Kiwibibilă):

Nu chiar, nu ti-ar folosi la nimic, cum nici al tau nu imi foloseste mie, da' na...asa e omu'

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aolooo
cine a spus că nu ești fromoasă?
azi îi spânzurăm!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cine te/a facut urata? Zi/mi ca ma iau eu de ei...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mie imi sta mai bine ninjalau

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Toti suntem frumi, scumpi si dragu. love strucklove strucklove struck

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu mai pierd,uneori,minute bune privindu-mi in oglinda chipul sau,de multe ori, pe cel imortalizat si pus in rama,atarnand fara sa-i pese de framantarile mele interioare,pe perete de la rasarit, langa icoana cu maica domnului si pruncul, si ma intreb, asemeni tie:"man, chiar sunt urata?"
Vocea de pe umaru' stang imi zice :"Esti urata, fato, ce dracu', nu vezi?", insa cea de pe umaru' drept imi zice:" ca tine mai rar!".
Pe ambele le cred, sunt vocile din capul meu si nu am nevoie de confirmare din exterior pentru asta.

| Kiwibibilă explică (pentru anonim_4396):

Eşti subconştientul meu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Măi kiwibibiluță.(adică măi maimuțică).
Chiar daca nu mi-am pus poza la profil sunt un tip care starnesc ceva reactii in jur. Unele fete chiar nu se straduiesc sa ascunda asta.Imi place in general stilul tau dar daca ma intrebi nu stiu sa-ti raspund de ce. Poate ca m-a influentat si poza ta, nu stiu.Dar totusi asta e doar viata virtuala si atat. Daca vreodata vrei sa te plimbi pe faleza, sa-mi spui.
Vreau si euuu...

| Kiwibibilă explică (pentru anonim_4396):

Hmm da, de ce nu?
Mă poţi contacta în privat.

| 1231242 a răspuns:

De la aspectul filosofic al oamenilor, ati ajuns la iphone....mdea.

Răspuns utilizator avertizat
| munteanuionvictor a răspuns:

E foarte bine ca ești sincera și arăți cine ești cu adevărat. Eu zic ca arăți destul de bine.

Răspuns utilizator avertizat
| JJ227 a răspuns:

Cei doi care te-au facut urata, sunt niste imbecili! laughing Cum sa ii spui unei fete ca e urata? E ca si cum i-ai spune unui copil mic ca e prost! Cei doi, cel mai probabil nu sunt in stare sa aiba o relatie sociala decat daca poarta tricouri mulate, merg la sala si detin un "bemweu" happy Eu zic ca sunt niste "ratati" happy Esti frumoasa :* pacat ca te-ai tuns sad

| LoveSleep a răspuns (pentru JJ227):

=]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]
Ah, nu glumeai? Îmi retrag votul de amuzant.

"Cum sa ii spui unei fete ca e urata? E ca si cum i-ai spune unui copil mic ca e prost!"

Probabil o să regret, dar explică-mi și mie asta, te rog.

| GazaaGng a răspuns:

Buna, Esti o fata frumoasa, imi esti chiar simpatica, sunt nou pe acest grup, am cautat ceva si am avut ocazia sa raspund la o intrebare legata de dragoste si asa am ramas pe grup, astept ca un admin sa-mi accepte cererea pentru poza de profil, Esti o fata chiar froarte draguta si propun sa facem o cheta sa le cumparam baietilor care ti-au spus ca esti urata niste ochelari. big grin

| SomeoneAround0 a răspuns:

Acum ceva timp ai spus de oameni ca sunt cam grasi si te cam deranjeaza asta ( ceea ce inseamna ca Ai Atacat persoanele cu o greutate mai mare decat ti-ai dori tu sa existe, iar mai sus, in acest intreg text, spui sa nu mai jigneasca nimeni pe nimeni ca nu e frumos, ca toti suntem frumosi in felul nostru ) plus ca ai oferit funda unei persoane care era si este ( ca nu cred ca te trezesti peste noapte si,, sa se faca lumina,, ) cu parere injositoare asupra persoanelor cu greutate mai ridicata, plus ca a spus niste vorbe greu de digerat pentru cei aflati intr-o situatie ca aia.
Se vede nivelul amandurora din asta.

Bravo, Kiwibibila! Esti un exemplu de urmat, ma bucur ca cei ca tine se inmultesc pe zi ce trece tot mai mult. big grin

Acum ii astept pe toti ceilalti care au asemenea gandire ca a ta sa iti ofere aparare.