| GiiaaBăă a întrebat:

Buna seara TPU! Am inceput sa scriu o poveste noua pe Wattpad. Pana acum am facut doar un capitol. Puteti sa il cititi si sa imi spuneti ce parere aveti? Daca am inceput bine etc. big grin

4 răspunsuri:
| anonim_4396 a răspuns (pentru GiiaaBăă):

Mi se mai intampla si mie sa fiu cu capul in nori big grin
In primul rand trebuie sa iti zic sa nu bagi prea mult in seama ce spun eu, pentru ca sunt cel mai critic dintre critici si gasesc tot timpul ceva ce nu-mi convine. Nu numai la ce scriu altii, dar si la ce scriu eu. De aia si arunc cam tot ce scriubig grin
Mie mi se pare gresita din start povestea ta. Tu singura zici ca Cristopher asta e o creatura moarta si n-are suflet. Atunci nu are nici cum sa iubeasca. Plus ca daca n-are suflet, nu inteleg cum 'i-a zdrobit inima' si avea 'inima franta'.
In afara de asta, replicile lor mi se par prea simple.
Si cand povestesti despre ce se intampla dai impresia ca esti tare departe de tot ce e acolo si parca zici o stire la TV. Mai bine zis asa mi se pare mie.
Treci usor peste unele chestii, cum ar fi faza aia in care spui 'se apropie de ea, nevrand sa o tulbure'. Daca nu vroia sa o tulbure inseamna ca se apropia intr-un fel anume si trebuia sa zici in ce fel, dupa parerea mea.
Despre scrisoarea pe care a scris-o ea pot sa zic ca nu-mi place deloc.
Fara suparare, dar parca e dintr-o telenovela, cu 'trebuia sa mor', 'asta era destinul meu' si celelalte chestii.
Eu as mai avea multe de zis, dar cred ca ai inteles cam ce nu-mi place mie la ce ai scris.
Asta nu inseamna ca dupa parerea mea ar trebui sa te opresti din scris. Din contra, eu cred ca daca o sa-ti dai putin mai mult silinta o sa poti scrie lucruri chiar interesante, pentru ca se vede ca te pricepi la scris.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cam cum ai vrea sa-ti gaseasca cineva povestea asta noua? happy

| GiiaaBăă explică (pentru anonim_4396):

U.u am cam uitat sa pun linkul :-s laughing))))) Scuze sunt cam handix la ora asta. big grin