| Timi08MM1988 a întrebat:

Buna seara TPU. Am o intrebare... O fata de 16 ani a ramas gravida la 15 ani si cel care e tata la copil nu vrea sa ii il recunoasca. Ea se afla in luna 5 a de sarcina si ea a ajuns in Cehu Silvanie intr-un centru care face parete din D.G.A.S.P.C. ca face parte din familie dezbinata si dezorganizata. Intrebare... Ce sanse avem eu cu tata sa o luam in plasament nefiind eu frate, var sau alt grad de ruda? Ea vrea sa vina insa ma refer la instanta judecatoreasca fratii si surorile nu vor sa o scoata, mama ei e inconstienta, inceput de Alzhmaier tatal decedat, bunicii la fel. Ea isi doreste la noi sa vina, avem sanse cu copil cu tot? Sa o luam cel ce ii tata nu o vrea, ba chiar a indraznit sa zica ca nu e cu el gravida si s-au despartit definitiv.

1 răspuns:
| dullcat a răspuns:

Buna.Pentru a lua pe cineva in plasament ai nevoie de mai multe acte, plus ca cineva va veni la voi acasa sa aprobe daca spatiul pe care il aveti indeplineste conditiile. Si cauta te rog sa corectezi ce scrii inainte, nu posta in graba, astfel incat sa poata intelege mai usor utilizatorii TPU.