| Astaeunnickname a întrebat:

Bună seara, TPU! Am o nelămurire legată de locul de muncă.

Dacă voi avea la vară posibilitatea de a merge la Constanţa, fiindcă pe perioada verii înţeleg că pot câştiga mai mult dacă lucrez undeva, pe plajă, unde aş putea să stau? La hotel, la o vilă?

Sau este mai avantajos pentru mine dacă închiriez o garsonieră?

Vă mulţumesc, o seară frumoasă!

Răspuns Câştigător
| RockNbeer a răspuns:

In niciun caz n o sa ti permiti sa inchiriezi o garsoniera singur, de obicei astia ce vin de prin alte judete sa lucreze vin in grup, iau un apartament si impart chiria.
Oricum, daca lucrezi pe timp de vara n o sa prea ai timp de stat in camera...camera ai o sa ti fie folositoare doar sa ti lasi hainele,asa ca nu te gandi la comfort.
Sau te poti angaja la hotel,tot la fel, o sa stai cu o ceata de taranoi in camera, da n o sa platesti chirie, insa depinde si de hotel, in cel mai bun caz o sa ai doar un coleg de camera

5 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Daca alegi sa lucrezi la un hotel, gen sa fii curier (adica cari bagaje la camere) sau receptioner sau barman sau sa lucrezi la sezlonguri si mai sunt si alte meserii pe acolo, cei de acolo iti pot oferi ei o camera sa dormi. Daca vrei la floricele, la porumb, la vata pe bat sau mai stiu eu ce, atunci va trebui sa-ti gasesti singur unde sa locuiesti. Faza cu camera inclusa la hotel, cu siguranta este mult mai avantajoasa, insa daca nu gasesti, atunci, dupa parerea mea, sa inchiriezi o garsoniera ar fi o varianta buna.

| liviu890 a răspuns:

E scumpa chiria! Poate vorbesti cu cine te angajeaza daca poate sa iti ofere si cazare.

| Alexandra_Ioana_1997_HxC7 a răspuns:

Hei. Cum as putea vorbi cu tine în legătură cu întrebarea mea despre liceu?

| Astaeunnickname explică (pentru Alexandra_Ioana_1997_HxC7):

Îmi poţi trimite mesaj privat.

| Alexandra_Ioana_1997_HxC7 a răspuns:

Lasa-mi o adresa de mail