| alexutzu200 a întrebat:

Buna seara TPU! In primul rand ma scuzati daca am gresit categoria dar sincer nu stiam unde este mai bine sa pun intrebarea. Deci: Acum ceva timp cam 1 an sau 2 nu credeam in lucruri paranormale sau chestii de genu. Pana cand a murit o verisoara de-a mamei mele. In seara cand am aflat ne-am strans toti la bunica mea in casa veriosori mei matusile si umchii mei si asa mai departe. tot neamu ce sa mai. Cam pe la ora 10 un verisor de-al meu mi-a zis: varule am auzit pe cimeva la geam cand stateam in camera ma jur.(eram la casa app nu laapartament) eu nu l-am crezut pentru ca nu credeam in fenomene de genul asta si credeam ca face misto de mine insa saracu era palod la fata si foarte speriat imi tot spunea ca auzise niste sunete foarte ciudate si a simtit un aer rece ce vine dinspre geam. Infine stateam toti acolo la masa iar mie mi-avenit somn si am vrut sa plec la verisorul meu care sta alaturi sa dormim la el. Matusea mea ne-a spus sa nu iesim singuri noaptea... adica eu nu perea cred in din astea dar infine am asteptato pe bunica noastra. Cand am iesit din camera pe hol acolo era o combina... o stati de muzica. Si am pus mana pe eaca sa ma razm sa ma incalt. Jur cand am atins acea combine am auzit cu toti un sunet foarte straniu si asurzitor care nu parea omenesc sau de vreo naturo omeneasca era un sunet ca cele din filmele de groaza ca cel care il scotea fantoma din the grudge oricum un sunet care nu il mai auzisem si il auzisem cu toi nu era doar imaginatia mea ne-am speriat si am intrat in casa imediat nu am mai iesit afara nici maxar bunica mea atunci l-am crezut pe varul meu si de atunci cred in aceste fenomene. Intrebarea mea este voi ce parere aveti despre asta si voua ce vi s-a intamplat eu am spus exact ce mi sa imtamplat fara sa infloresc vreau doar adevarate fenomeme multumesc

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cand a murit bunicul meu si eu am avut parte de fenomene de genu: era o umbrela pe jos eu am pus-o pe masa insa a doua zi tot jos am gasit-o si tot asa de ceva zile degeaba o tot punea ca tot jos o gaseam sau sunete. mai rar se intampla. etc

Concluzia : Vezi tu sufletul celui mort se spune ca el inca "traieste" in acel loc pentru 40 de zile el calatoreste cu un inger pentu ai arata faptele facute de el ca sa decida unde ajunge in iad sau in rai... eu zic ca au fost coincidente dar nu uita poate fi asa.
Sper ca te-am ajutat
Pa, pa wave

| alexutzu200 explică (pentru anonim_4396):

La asta m-am gansit si u poate spiritul ei cine ste... dar chestia era ca nu o cunoasteam nu vazusem niciodata doar in poze si in plus a murit in Germania mortul era deci in Germania la morga... oricum multumesc

6 răspunsuri:
| AlexanderAdrian a răspuns:

Sunete din the grudge da da pai daca te uiti la multe filme si nu ai discernamant...

| Wøodenpints a răspuns:

Asta e poveste pe care s-o spui opincarilor din Cucuieții de sus lângă lanul de porumb care n-au văzut în viața lor nici măcar un film cu Van Damme.

| alexutzu200 explică (pentru Wøodenpints):

? infine nu am inteles ce vrei sa spui oeicum daca nu ma poti ajuta de ce mai dai click pe subiect om bun?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cand a murit stra-bunica mea nu a fost atat de misto... Nu prea s-au intamplat chestii paranormale. Dar tin minte ca in noaptea in care statea in sicriu pe masa, cand m-am dus sa o vad, avea un ochi intre-deschis. Cam atat. laughing Mai mult m-au speriat mosii aia care stateau si ei pe acolo si tot povesteau despre ce e bine si nu e bine sa faci cand moare cineva. De exemplu, o persoana mai in varsta de acolo imi tot spunea sa nu inchid usa de tot cand mai treceam pe acolo pentru ca sufletele mortilor ii viziteaza pentru ultima oara trupul bunicii... Aberatii.

| Queen1456 a răspuns:

Du'tee mai, ca acum mie fricaa sa dorm si sunt singura acasaa :o