| anonim_4396 a întrebat:

Buna seara TPU, oare de ce a trebuit sa se sinucida in floarea vietii Madalina Manole? Dumnezeu sa o ierte!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Probabil asta nu o vom sti niciodata! Da, mare pacat, deoarece era o persoana implinita din toate punctele de vedere, tocmai de aceea nu isi va da nimeni seama de ce a ajuns sa faca acest gest necugetat, mai ales ca a lasat in urma un copilas fara mama! Doar Dumnezeu poate cunoaste ce a fost in sufletul ei in acel moment si ce a determinat-o sa isi ia viata, noi probabil nu vom afla niciodata!sad

6 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Se spune ca unii i-si iau propria viata, cand raman fara prieteni, cand se simt singuri, parasiti. Sincer nu cred, ca Madalina Manole nu avea prieteni, cu care sa vorbeasca, carora sa se destainuie. Avea extrem de multe persoane dragi, apropiate, care o iubeau, o adorau, si cu siguranta pe cateva dintre ele le putea sa considere prieteni adevarati. Cred ca problema a fost una mult mai adanca, complicata, complexa. Cred ca se stransesera prea multe de-a lungul anilor si a cedat psihic, n-a mai vrut sa traiasca. In general artistii gandesc diferit fata de oamenii obisnuiti. Are o piesa foarte frumoasa, in care canta ceva de genul: "mi-ar placea sa fiu o floare, asa n-as mai avea amintiri". Amintirile sunt foarte importante pentru noi, insa de multe ori tocmai ele devin inamicul nostru numarul unu! Nu ne lasa sa dormim, sa respiram linistiti, sa ne traim viata in prezent cu zambetul pe buze... Cred ca acesta a fost si cazul Madalinei. Plus, ii era frica de batranete: fizica si cea de artist. Probabil se simtea depasita, nefericita, infranta, neinteleasa.
O apreciez foarte mult! Ne-a daruit multe melodii frumoase, pacat ca n-a mai rezistat presiunii, insa nu vreau s-o judec...
Sa se odihneasca in pace! Sa speram ca acum ii e mai bine! Desi mare pacat de familia ei. Nici nu vreau sa-mi imaginez prin ce trec acei oameni, si prin cate greutati va fi nevoit sa treaca fiul ei, o sa-i fie greu fara mama, si culmea - nici macar amintirile despre mama nu i-au ramas, este prea mic ca s-o tina minte. Trist...

| Barajag a răspuns:

Noi nu vom sti niciodata ce a determinat-o, sa nu mai vrea sa traiasca.Sincer,cand ti-am citit aceasta postare, mi-au dat lacrimile, Madalina mi-a inveselit viata de adolescenta cu melodiile ei. Ce sa mai zic trist, pacat ca s-a stins o diva.
Dumnezeu sa o ierte!

| Dan a răspuns:

Madalina Manole, trebuia sa se gandeasca la copilul ei, dar cum a spus: Dumnezeu sa ierte pacatele!

| madalicious a răspuns:

Asa a vrut Dumnezeu.

| tania77 a răspuns:

Dumnezeu sa o ierte, nici eu nu imi pot explica de ce a recurs la acest gest, dupa cum spune si Elena nu vom stii niciodata cred adevarul, eu la aflarea vestii triste ca nu mai este printre noi am plans chiar daca eram la munca nu m-am putut abtine, de mica fredonez cantecele ei mai ales Fata draga(mai ales cand sunt suparata)pacat de copilul pe care si l-a dorit atat de mult care acum va creste fara mama lui.Inca nu imi vine sa cred ca a facut asa ceva. Intrebarea ta ma duce cu gandul la o alta intrebare de ce a trebuit sa moara inca o voce de aur a Romaniei? O voi regreta mereu precum si pe Mihaela Runceanu si Laura Stoica.Condoleante familiei si Dumnezeu sa o ierte!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ce am dedus eu:

Prietena sa care a intrat în direct la "Acces direct" nu a răspuns unei întrebări: "Avea Mădălina Manole probleme de sănătate incurabile?" La care ea a ezitat să răspundă. A mai spus că doar familia ştia despre boală, îi ascundeau acest lucru Mădălinei.

Probabil ea a aflat şi s-a panicat de o moarte venită prea curând şi pe neştiute. A căzut probabil într-o depresie pe care o masca cu zâmbetul şi a decis să îşi "planifice moartea" ca să spun aşa...

Altă explicaţie nu pot să găsesc... avea un copil pe care şi-l dorea de mulţi ani, un soţ care o adora.Probabil în sufletul ei s-a mai adăugat faptul că nu se difuzau la radio melodiile ei şi că nu mai este dorit genul de prin anii în care ea a debutat.

Sincere condoleanţe!