| anonim_4396 a întrebat:

Buna seara tuturor, m-am gandit sa fac un pic de conversatie. De cat timp aveti o relatie/casnicie? Si ce anume va facut sa ramaneti impreuna?

39 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Relatia are 13 ani si jumatate. Casnicia 11 ani si cateva luni. Cred ca am avut noroc sa ne iubim cu adevarat si asta ne-a ajutat sa trecem peste toate greutatile. As renunta mult mai usor la o mana sau la un picior decat la el, atat de mult il simt ca facand parte din mine.

| Drimmero a răspuns:

Asta e intrebare pentru cei care au relatii,, nu pentru singuratici.

| SilentRain a răspuns (pentru Drimmero):

Mein Fehler wird nicht wiederholt

| Mada1920 a răspuns (pentru Drimmero):

Bineinteles

| Freya1 a răspuns:

Ultima mea relatie care este si actuala dureaza de 4 ani si cred ca rabdarea, iubirea, compromisurile ne tin impreuna

| sofisis a răspuns:

De 5 ani big grin
Fiecare relatie are secretele ei.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cam 3 saptamani si se fac 3 ani de cand ma suporta. Referitor la ultima intrebare, stiu eu si ea. Nu trebuie altcineva laughing

| Mada1920 a răspuns (pentru anonim_4396):

Am inteles. Multi ani inainte!

| anonim_4396 explică (pentru Mada1920):

Mersi. Ma gandeam sa ii fac o statuie. Merita saraca, la cate a suportat rolling on the floor

| Mada1920 a răspuns (pentru anonim_4396):

Asa te lauzi? Atat de bun de "pastrat" esti?

| anonim_4396 explică (pentru Mada1920):

Lasand modestia pentru o secunda, sunt sigur ca nu gaseste ea unu mai bun ca mine. Cu astea spuse, am avut si noi partea noastra de greu. La inceputul lui 2016 mi-am luxat piciorul. Aveam ghips. Trebuia sa merg cu carje la baie, iti poti imagina ca stateam doar in pat ( faceam injectii in burta care ajutau sangele sa se "miste" mai calumea in corp pentru ca nu puteam face nimic ) si ea a venit de mi-a facut de mancare si curatenie. Dar cum sunt eu handicapat, intr-o zi am zis gata. Pana aici. Nu mai am 12 ani sa stea cineva dupa mine. Si m-a mancat in fund si mi-am facut de mancare singur. Cand sa termin am alunecat si mi-am rupt piciorul. 6 luni am stat la pat. Dupa ce a inceput sa se vindece, la celalalt picior mi-a intrat unghia de la deget in carne (deget), alte nu stiu cate luni la pat. Ea a avut mereu grija de mine. Ma simteam prost sa faca asta, dar totusi mai bine decat sa vina mama mea, exemplu laughing. Cateodata venea rupta de oboseala de la munca doar sa ma ajute pe mine. De ce a facut astea? La cum arata ea, poate sa isi gaseasca unu oricand vrea ea. Putea pleca foarte usor. Dar nu, a stat cu mine. Vorba aia, si la bine si la greu. Si au mai fost alte chestii. Nu sunt un nenorocit ca iubit, dar nici cel mai usor de suportat. Ca orice om, am partile mele bune si rele. Dar continua sa ma suporte. Deci da, merita multe. Merita mai multe decat sunt eu in stare sa ii ofer ( stiu eu ce vorbesc ) dar stie si ea asta, si totusi, continua sa stea cu mine. Daca asta nu e iubire, nu mai stiu ce dracu e. Doamne, cat de gay suna tot. Dar e bine, nu ma suporta multi pe aici, asa ca nici nu citesc ce scriu rolling on the floor

| Mada1920 a răspuns (pentru anonim_4396):

E important ca eu citesc. Fiecare om are partile bune si partile proaste. Nici eu nu sunt prea breaza desi el imi spune ca sunt "cea mai minunata". Ce varsta ai daca nu te deranjeaza ca intreb.

| anonim_4396 explică (pentru Mada1920):

Sa zicem ca inca sunt tanar tongue

| Mada1920 a răspuns (pentru anonim_4396):

Esti foarte secretos, iti este rusine cu varsta ta? Oricum banuiesc ca ai intre 18 si 23 de ani dupa cum am putut sa te "citesc"

| anonim_4396 explică (pentru Mada1920):

Sunt la a 2 relatie de 3 ani deci nu am doar 18 laughing. Nu e rusine, am zis de atatea ori inainte pe site ce varsta am. Doar ca nu vreau sa stie acum toti. Imi place cand copiii de 15 ani ma fac pe mine copil. Ma amuza teribil. Stiu, sunt mai ciudat eu de fel.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Hmm. Prevad ipocrizia

| Mada1920 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ma enerveaza rau acest site...primesc mesajele dar cand intru sa citesc nu imi apare niciun mesaj. In fine nu este un lucru prea important varsta ta, eram doar curioasa sa stiu la ce nivel sa vorbesc

| anonim_4396 explică (pentru Mada1920):

Poti incerca orice nivel. Zilele trecute am convins 3 pokemoni ca am 12 ani rolling on the floor). La munca colegii imi dadeau mai multi ani de cat am. Deci, sunt flexibil laughing.

| Mada1920 a răspuns (pentru anonim_4396):

Esti foarte carismatic.

| anonim_4396 explică (pentru Mada1920):

E bine. Multi au alte "complimente" pentru mine laughing. Cat despre mesaje, esti pe telefon acum? Sau pc/laptop?

| Mada1920 a răspuns (pentru anonim_4396):

Telefon

| anonim_4396 explică (pentru Mada1920):

Mister rezolvat. Aia e problema. Oricum site-ul asta e vai mama lui, de pe telefon merge foarte greu. Si mie imi face la fel. Ori ca am un jaf de telefon, nu stiu care din 2 laughing.

| Mada1920 a răspuns (pentru anonim_4396):

De mers greu nu merge site insa notificarile le primesc si mesajele mi se afiseaza dupa 3, 5 minute.

| anonim_4396 explică (pentru Mada1920):

Stiu. Mi-a mai zis cineva ca primea mesajele de la mine dupa 5-10 minute, cand scriam de pe telefon. Deci si cu beci. Eu m-am "laudat" mai sus cu o mica parte din povestea mea. A ta care e? Cu pisi al tau ma refer. Daca nu ai chef de scris pe telefon atata, poti scrie acasa cand ajungi, ce stiu maine/poimaine. Dar astept raspuns. Cand ofer imi place sa si primesc. Vorba aia "quid pro quo".

| Mada1920 a răspuns (pentru anonim_4396):

Sunt acasa laughing, am telefon bun, pc nu merge, laptop nu am.

| Mada1920 a răspuns (pentru Mada1920):

Nu ai sa imi dai nu stiu alta sursa de discutat? Si stai linistit doar ma "revansez" cu raspunsul si dupa nu te caut, daca de asta iti este teama.

| anonim_4396 explică (pentru Mada1920):

Hmm, naspa. Oricum, vezi ca nu te uit. Astept raspuns. Dar ai grija, daca te impiedici de maine sa fii sigura ca nu eu te-am injurat!

| anonim_4396 explică (pentru Mada1920):

Hmm. Folosesti wassup?

| Mada1920 a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu ti-am cerut alta alternativa sa ma "revansez", daca tu nu vrei tu te impiedici singur

| Mada1920 a răspuns (pentru anonim_4396):

Folosesc what's app, dar care se risca sa dea nr de telefon aici?

| anonim_4396 explică (pentru Mada1920):

Ti-l trimit eu prin mesaj privat, stai linstita. Dureaza jumate de ora pana il poti citi.

| Mada1920 a răspuns (pentru anonim_4396):

Serios? Dar ce mama naibii se trimite prin curier mesajul?

| anonim_4396 explică (pentru Mada1920):

EH, de buni ce sunt aia care au facut site-ul.

| relian a răspuns (pentru anonim_4396):

Interesanta discutie, doi oamenii cu familie sau vorba vine cuplati stau la barfa pe net laughing frumos.Amadorura le merge f bine in relatie, dar stau pe TPU si mai stiu eu pe unde.Dar e bine si asa. Dativa nr de telefon, mai tarziu cine stie ce o sa mai impartiti poate perna, sau mai stii, am vazut pe siteuri din astea de intilniri cupuri care cauta cupluri laughing poate mai stii ajunge sa va schimbati si intre voi laughing

| anonim_4396 explică (pentru relian):

Da, pentru ca eu sunt un ratat ca tine care isi cauta iubirea online ( care si mai culmea are deja iubita ) sau o partida de sex. Dar presupun ca asta face unu ca tine, si deh, la ce sa te duca capul altceva. Right Americane?

| relian a răspuns (pentru anonim_4396):

Bati campii ca de obicei, dai din gura aia numai prin garduri dar te consideri mare "destept"dar de fapt nu e nimic de capu tau.Ratat esti tu, probabil te cunosti foarte bine de aia descrii cum esti si cauti sai atribui altcuiva caracterul tau.Vunosc destui dealde tine, e plina lumea cu deastia.Eu nu caut partide de sex online, dar tu se pare ca cam acolo bati.In sf e problema ta, eu doar am facut o observatie, sincer nu sunt curios de tine sub nici o forma, nu imi plac oamenii dare se dau mai mari decat sunt, ori care cred ca pot duce mai mult decat ii duce capu.Nu te mai chinui sa scrii ca nu-s curios, cand o sa inveti sa te porti si sa vorbesti civilizat cu lumea pe aici cine stie.Deocamdata esti la nivelul de mahala, jigniri ce ai invatat si tu, atat poti atat faci.Bafta

| anonim_4396 explică (pentru relian):

Mai bine "mahalagiu" ca mine decat un limitat ca tine care vede un baiat si o fata si gata, vede doar sex. Doamne fereste o discutie intre oameni normali. Si ma iei pe mine cu dume, ca eu sunt ala praf. Uita-te mai in oglinda inainte sa faci pe desteptul.

| relian a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca ai chef de cearta cauta pe altcineva.Eu am facut o observatie, nu am jignit pe nimeni, cel putin nu am folosit cvinte de 2 lei ca tine, ala marele destept.Nu te mai da ba atat de important cand vii pe aici si faci oamenii prosti, analfabeti si mai stiu eu cum ratat, pai ma cunosti tu pe mine de unde? Stii tu ce am eu sa nu am? Te bagi cu bula ala nu mai zic eu unde.Eu cel putin al comentata ceva legar strict de ce am vazut, sau mi s-a parut mie.Nu am voie sa am o parere asupra unei discutii? Pff du-te ba folozofule de aici cu textele astea rasuflate, tu cu mine vii sa faci fente de astea? Du-te fumeaza ceva papadie vezi poate te calmeaza.O discutie intre doi oameni normali asa si observatia mea este tot una normal. Uite asa mi s-a parut mie si am vrut sa comentez ceva? Ai ceva impotriva? Daca ai ceva impotriva da ignore, sau raporteaza cpomentariu meu, dar nu veni tu mare realizat sa ma faci pe mine ratat. Iaute frate ce sa ajuns romanu, deja te crezi buricu pamantului sau ce anume? Esti deocamdata un nimeni ca majoritatea de pe aici, insa tu spre deosebire de altii se pare ca doresti sa te arati un fel de sef de trib la astia prapaditii de pe aici. Daca vrei discutii pai discuta civilizat nu veni numa cu jigniri. Vrei sa stii de ce am comentat aici? Am facut-o special.chiar voiam sa vad cum reactionezi, pentru ca am vazut nu exista unu pe aici sa nul faci prost sa nu-i aduci o jignire.Cu ce ocazie? Cunosti tu omu ala del faci prost? Poate ala arunca ceva la plesneala aici tu deja l-ai si etichetat,dar cine esti tu sa etichetezi oamenii? Ai un vocabular de rahat aia e. Daca vrei discutii fa-o civilizat,indiferent cu cine stai de vorba, indiferent ce nivel de cunostinte are o persoana, sau ce destept sau nu este, tu trebuie sa respecti toti oamenii atat timp cat nu te injura, cat nu te jigneste, dar chiar si asa de ar fi tu daca te consideri un om REALIZAT si nu un RATAT ar trebuie sa arati asta.Dar din ce vad ai aratat exact ca esti mai slabi ca aia pe care ii faci prosti sau ratati.Du-te in treaba ta si vezi-ti de tigalile tale.

| anonim_4396 explică (pentru relian):

Eu nu ma bag ca "bula" nicaierea. Eu vorbeam cu fata si te-ai trezit tu sa faci pe inteligentul. Repet, uita-te in oglinda inainte. Nici nu imi bat capul sa citesc restul. Esti in pom si pomul in aer.