| limbricu a întrebat:

Buna seara.
Va rog frumos daca poate cineva sa-mi dea un sfat.
In urma cu 4 luni, am avut nevoie urgenta de niste bani.Am gasit pe net un site cu CREDIT PRIME, care se numeste si ECOFINANCE.
Pe site-ul lor scria ca acorda credit in rate pe 24 de luni, iaR RATA VA FI 10 LA SUTA DIN CREDITUL ACORDAT, prima luna nu se percepe dobanda.Am facut un credit de 800 ron pe 24 de luni.Prima luna am platit 80 ron, a fost bine dar la a doua rata am platit tot 80 ron dar am primit un mesaj ca trebuie sa platesc 250 ron dobanda fiindca la ei nu-i rata fixa.Am sunat la ei, le-am explicat ca nu pot plati 250 ron lunar dintr-o pensie de 810 ron, dar nu am gasit INTELEGERE.Am platit 4 LUNI LA RAND 80 RON, iar acum am primit un mesaj ca mi-a fost reziliat contractul si in termen de 15 zile sa achit SUMA DE 1449 RON, daca nu voi fi executat silit.Va rog cine poate sa ma indrume ce sa fac in acest caz pentru ca nu am de unde sa PLATESC aceasta suma, am doar pensia de boala de 810 ron, din care traim 4 persoane.
Multumesc

Răspuns Câştigător
| Wr3nch a răspuns:

Recomand sa cautati o firma de avocatura care se ocupa de cazuri pro bono si sa cereti constestarea rezilierii si esalonarorea cu rate fixe.

3 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Ai luat imprumut de la cele mai proaste firme posibil, care iti dau o suma minima si cer de 4, 5 ri dobanda

| limbricu explică (pentru Wr3nch):

Aveti perfecta dreptate.
Multumesc.

| limbricu explică (pentru Wr3nch):

Multumesc mult.

| Wr3nch a răspuns (pentru limbricu):

Recomand sa cautati o firma de avocatura care se ocupa de cazuri pro bono si sa cereti constestarea rezilierii si esalonarorea cu rate fixe.