| SasaSasa2000 a întrebat:

Bună seara, vreau și eu niste locuri în care să-ți petreci vacanța.
La Biserica neagră, am fost, la Lacul roșu am fost, nu mi-a plăcut, la salină, nu, pentru că am auzit că sa surpat intrarea la o salină și mi-e frica.
La castelul Bran, am fost, recomand.
La Slănic Moldova, am fost, recomand.
Pe Transfăgărășan, am fost, foarte frumos, recomand.
Pe litoral, NU, numai c####.
Unde să mă mai duc și eu?

Răspuns Câştigător
| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Poti merge in Sibiu si Sighisoara. Am fost si mi-a placut. Iti recomand, daca iti plac drumetiile, sa mergi si la platoul Brite, chiar langa Sighisoara. Mai poti merge sa vizitezi Castelul Peles, Castelul Pelisor, Castelul Cantacuzino si Castelul Iulia Hasdeu. Daca iti place sa te plimbi, gasesti multe locuri pentru drumetii, de exemplu pe platoul Bucegi (traseul cota 2000-Babele. Poti urca cu telecabina de la Sinaia si sa cobori cu cea de la Babele in Busteni), Stancile Frantz Joseph (porneste traseul din zona Castelului Peles), vulcanul Racos si coloanele de bazalt (cu trenul pana in Racos iar de acolo gasesti indicatoare), dealul Lempes (langa Brașov. Sunt masini care te lasa in Sanpetru, aproape de deal), pietrele lui Solomon (mergi din Scheii Brasovului, pe jos pana la pietre). Mai poti cauta bloguri de calatorii ca sa gasesti locuri interesante de vizitat.

6 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

În Jamaica. Recomand! ))

| SasaSasa2000 explică (pentru floresdemayo):

Mersi, voi încerca, dar poate în viața viitoare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salina Turda judetul Cluj, orașul de sare subteran
Pădurea Hoia-baciu
Și Sibiul, e un oraș foarte frumos

| floresdemayo a răspuns (pentru anonim_4396):

Imi place ultima ta propunere (cu exceptia virgulei).winking

| anonim_4396 a răspuns (pentru floresdemayo):

Normal că îți place că acolo locuiești tu laughing

| Dandinelle a răspuns:

Acum e vreme buna de trasee montane daca te tentează, prin Bucegi, Făgăraș și altele