| nuconteaza777 a întrebat:

Simt că înnebunesc pe zi ce trece.Am avut și un atac de panica cu 2 zile in urma și cu o săptămână în urmă tot am avut un atac de panica.
Nu mai pot,nu știu cum să mă mai gândesc,aproape în fiecare zi plang,așa deja e de cativa ani,dar acum s-au agravat simptomele,simt că n-o să mai ies din așa stare niciodată. Am avut și tentative de suicid fatale... La începutul lui mai am avut o tentativa de viol, daca nu scăpăm, nu știu ce era mai departe. Simt că n-o să mai ies niciodată din aceste probleme și din așa stare. Sunt deprimata cu totul, VREAU SA MOR!

5 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Ai nevoie de ajutorul unui psihiatru până nu e prea târziu.

| SilentRain a răspuns:

Mai vezi și un alt psiholog in afara de al tău, încearcă sa îți ocupi timpul cu ceva ce îți place
Vorbește despre problemele tale cu o persoana apropiata, îți urez nu mai bine și capul sus viața e al dracu de dura uneori dar cu siguranță o sa găsești putere în tine și o sa treci peste toate

| SEMIHA a răspuns:

O să ieși din aceste probleme și din aceste stări urâte cu ajutorul unui psiholog, însă trebuie multă muncă cu tine. Te-ai gândit să cauți un psiholog și să mergi la câteva ședințe să vezi dacă te ajută?

| nuconteaza777 explică (pentru SEMIHA):

Am fost de câteva ori, trebuie sa plec la consultație saptamana viitoare

| SEMIHA a răspuns:

Înțeleg. Vorbește cu psihologul tău să vă vedeți mai des, să mărească ședințele. Ai nevoie de asta.