| Pinga a întrebat:

Stie cineva cum se face abonament de ratb cu adeverinta de la liceu? Sunt in clasa a noua si ne-a dat celor care stau mai departe un fel de adeverinta pentru a ne face reducere.Cine imi explica despre ce este vorba primeste fundita.

Răspuns Câştigător
| CM7YRE a răspuns:

Te duci in locul in care vrei sa-ti faci abonamentul (in functie de oras variaza locul). Nu stiu daca o sa trebuiasca sa iti faca legitimatie sau nu, daca da, iti trebuie o poza micuta cu tine, daca nu, e de ajuns adeverinta. Te duci la receptie si spui ca doresti abonament pe ce ruta doresti, si mentionezi ca e pentru elevi. Ii arati adeverinta, si cam atat.

1 răspuns:
| Mechanix a răspuns:

Mi se pare că îți trebuie și buletinul.