| nyko06 a întrebat:

stiti cu ce se masoara durerea si ce unitate de masura are?

7 răspunsuri:
| MaDeclarFan a răspuns:

Pentru mine, se masoara cu mintea iar unitatea de masura este persoana iubita/clipele in care ea nu e langa tine

| soupflood123 a răspuns:

Durerea se măsoară cu ajutorul minţii, şi se exprimă în impresii subiectiv-negative / unitatea de timp... tongue

| feefeee a răspuns:

Durerea nu se masoara inca.Un aparat cu o astfel de functie este in cercetare la o universitatea Stanford, SUA

| nyko06 explică (pentru feefeee):

Unitatea de masura este dol iar instrumentul se numeste dolorimetru.

| PaulCCraciun a răspuns:

Durerea se masoara in injuraturi/minut, pornind de la bagat picioarele in diverse lucruri, pentru dureri usoare, si pana la pomenirea tuturor sfintilor din calendar, ca de exemplu atunci cand te dor maselele. In timpul acestui tip de durere, cadenta de injuraturi/minut poate ajunge la cote foarte mari.

| SuciuFlo a răspuns:

Amintiri

| prynt a răspuns:

Unitatea de masura pentru durere este DOL.