| BiancaDenisa a întrebat:

Buna!
Stiu ca azi-noapte s-a schimbat ora, dar cum? ora 3 devine ora 4 sau ora 4 devine ora 3? la voi cat e acum ceasul schimbat? imi explicati si mie va rog...ca am vazut in mai multe feluri schimbat ceasul si nu stiu cum...sad

Răspuns Câştigător
| mariad0802 a răspuns:

Salut! Primavara ceasul se da cu o ora inapoi, adica ora 10 devine ora 9. La iarna se va da cu o ora inainte, spre exemplu ora 5 va deveni ora 6. Funda? happy

2 răspunsuri:
| BiancaDenisa explică (pentru mariad0802):

Mltumesc foarte mult pentru explicatie! am inteles... happy

| mariad0802 a răspuns (pentru BiancaDenisa):

Stai stai stai laughing) scuze, e exact invers, acum am vazut ce am scris acum ora 10 devine 11 si la iarna ora 10 devine ora 9, adica se da cu o ora inapoi. Acum e ora 11:10. Scuze pentru confuzie