| CarameleCuLapte a întrebat:

Bună, strabunica mea (bunica tatălui meu) face peste 2 luni 96 de ani și este sănătoasă, nu are diabet și nici probleme de sănătate, se deplasează cu ajutorul fiicei ei și mai rar singura, și din câte știu nu are baston, și strabunica mea a avut 3 copii, 2 dintre ei au murit acum vreo 20 ani (din cauze diferite, nu din probleme de sanatate) și mai are o fata în vârstă de 74 de ani, și fiica ei este sănătoasă, face treaba în curte, mâncate și arata bine, se deplasează foarte foarte bine, și pe acolo mai stau și alți verisori de al tatălui meu, (nu în aceeași casa, vreo 2 dintre verisori stau în curtea aia ca în curtea străbunicii mele sunt 2 case) și alte verisori în alte case la 1 km de strabunica mea, și eu nu stau acolo, stau la 150 de km de ei, asa mă rog, și când am fost eu prima oară acolo a fost acum 4 ani și atunci când am văzut o pt prima data pe strabunica mea era bine, se deplasa bine, totul era perfect) și am mai vizitat-o acum 1 an jumatea și era bine, dădea cu matura în cute, etc, și am mai fost acum 1 an era bine, umpic amețită de la vreme ca era iarna, și împletea șosete, și când am fost acum 3 zile era bine, umpic obosita(era ziua cand am vizitat-o ), și povestea, are o memorie de va speriați, mereu povestește câte ceva din tinerețea ei, și peste 4 ani când va împlini 100 de ani deja nepoții ei se gândesc ca vor chema o televiziune și va fi petrecere mare, și credeti ca va fi bine? Adică știu ca nu ați văzut o niciodată dar vreau părerea voastră happy fundaaaa

3 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Așa cunosc și eu o femeie de 101 ani care tot la fel se deplasează cu ajutorul bastonului și nu prea vede dar nici nu prea aude laughing
În fine cred că femeia aceasta de care îți zic o va mai duce măcar 5-6 ani și cred că o să ajungă în cartea recordurilor înaintea bunicii tale. În fine, cât despre bunica ta dacă se menține ca până acum cu siguranță o să treacă de 100 de ani.

| TheWomanCat a răspuns:

Va fi bine... poate happy

| Doub a răspuns:

A descoperit elixirul tinereţii