| anonim_4396 a întrebat:

Buna, sunt cam speriata. Am visat ceva foarte ciudat si vreau sa va explic. Eram la mine acasa, cu mama si un barbat, parea ca faceam mediatii(aveam carti, caiete si scriam ceva cu pixul) in vis parea ca il cunosc dar acum nu prea imi mai aduc aminte cum arata si nu cred ca il cunosc si in realitate. Mi-a pus mana pe picior, eu m-am ridicat de pe scaun si atunci nu prea imi mai aduc aminte ce s-a intamplat dar stiu ca s-a ridicat si el zambind foarte straniu. Dupa stiu ca eram in curte doar cu el (mama cred ca era afara pe strada) si stiu ca tipam si cumva am deschis poarta si am strigat dupa ajutor, parca poarta era protectoare si nu se auzea nimic daca nu o deschideam. Imi mai amintesc ca mama venise repede si dupa eram in curtea casei (la mine) si ne punea sa ne dezbracam iar eu cu mama plangeam si eu ma rugam de el sa nu ne faca nimic si eu il intrebam de ce face asta. Imi mai amintesc ca am deschis cumva poarta din curte si afara era o vecina asa ca am strigat-o si... Asta e ultimul lucru pe care mi-l amintesc. Nu stiu daca chiar asa s-a intamplat sau daca am uitat eu parti din vis dar v-am zis doar ce imi aduc eu aminte, scuzati-ma ca am zis incontinuu "imi mai amintesc, stiu ca etc". Dar practic in vis era sa fiu violata (am 12 ani) ce poate insemna? Totusi, stiu ca e doar un vis dar parca ma simt foarte prost si rusinata pentru ca am visat asa ceva(ps: cand ne spunea sa ne dezbracam noi nu am facut-o). Voi ati visat ceva de genu sau ca ati fost violate? Ce pot sa fac ca sa nu ma mai simt asa? Nici nu stiu cum sa explic la cum ma simt... Vinovata habar nu am sad

9 răspunsuri:
| gemeni6226 a răspuns:

Eu la 12 ani habar nu am avut ce inseamna viol sau relatie cu un barbat.Ai vazut ceva ce nu trebuie undeva ca de altfel de unde ai sti la varsta pe care o ai ce inseamna viol? Si in somn creierul tau l-a prelucrat astfel.Eu abia la 18 ani am aflat ca de faot ce inseamna sa ai o relatie cu un barbat.Bine ca pe vremea aceea nu erau telefoane pe care acum poti vedea orice.

| Irinaaaaaaaioanaaaaa a răspuns (pentru gemeni6226):

Daca dumneavoastra nu stiati la 12 ani ce inseamna asta nu este si in cazul altor fete. Credecti ca mai sunt fete de 12 ani care nu stiu ce inseamna? Se afla

| gemeni6226 a răspuns (pentru Irinaaaaaaaioanaaaaa):

Nu cred caceste bine dar intrebatea nu era ce cred eu despre fetele de 12 ani era de ce a visat asta.Imi pare rau ca din cauza telefoanelor aceasta generatie isi pierde prea repede inocenta si imi pare bine ca pe vremea mea nu erau telefoane er cu mult mai bine penteu suflet si copilarie fara.

| Irinaaaaaaaioanaaaaa a răspuns (pentru gemeni6226):

Nici eu nu as fi vrut sa ma nasc in 2007, cel putin as fi vrut sa pic in generatia din 1012(sa am 12 ani in 2012), asa as fi avut si un frate geaman si ar fi fi fost super. Asta e, n-am ce face, nu eu am ales sa ma nasc in 2007 si la scrurt timp(probabil prin 2009) sa apara telefoanele mai avansate(cele cu touch)

| gemeni6226 a răspuns (pentru Irinaaaaaaaioanaaaaa):

Mamma mia! 13 ani! O zi frumoasa si iti dores adolescenta si tinerete foarte frumoasa! ai grija de tine.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

E doar un vis nu semnifica nimic nu te mai gândi la ce ai visat e doar un vis atâta tot treci peste și gândeștete la altceva mai pozitiv și nu te uita la filme de genul evitale.

| Andrei200202 a răspuns:

Ai trecut prin traume de genul?
Te uiti la filme cu tematica de genul? Ai citit in ultimul timp vreo stire de genul?

| Andrei200202 a răspuns (pentru Irinaaaaaaaioanaaaaa):

Intreb pentru va visele sunt reflexii are realității. Stai liniștită, nu e un semn sau ceva daca asta iti trece prin cap.