| anonim_4396 a întrebat:

Sunt fata, am 13 ani(in caz ca are legatura cu varsta) si cand ies afara mereu imi transpira mainile(nu doar afara) si va zic un lucru, nu suport sub nicio forma sa ma spal pe maini si sa nu ma sterg sau sa imi transpire mainile si sa nu ma spal pe maini cu sapun si apa pentru ca mi se lipesc mainile. Va rog, spuneti-mi ce sa fac ca sa nu imi mai transpire mainile, ma enerveaza si nu am cum sa ma spal pe maini cand ies afara pentru ca nu stau sa ma duc tocmai acasa sau sa le spun prietenilor ca vreau sa ma spal pe maini la ei, sau daca imi iau șervețele umede degeaba, daca nu ma sterg de umezeala din cauza servetelului (gen le las sa se usuce singure) o sa mi se lipeasca. Va dau un exemplu, cand iesiti de la dus si va stergeti putin incat sa ramana pielea umeda sau nu va stergeti deloc nu vi se pare o senzatie naspa? Cam asa e si la mine cu mainile. Va rog spuneti-mi cum pot rezolva problema asta

4 răspunsuri:
| aditimus a răspuns:

De ce nu apelezi la un specialist?

| Celcestietot a răspuns:

Buna! Da-ti cu deodorant antiperspirant spray chiar pe palme, ca si acolo se afla glande sudoripale (nu fac misto).

| Andreeush a răspuns:

De când ți se întâmplă asta?