| prettygirl_2157 a întrebat:

Sunt in clasa a 8-a, iar pentru cursul festiv de la sfarsitul anului trebuie sa fac un discurs pentru domnul profesor de matematica. Ma puteti ajuta, va rog, cu niste idei?happy Multumesc!

1 răspuns:
| PokemonPew a răspuns:

Am eu.ce calitati ar trebui sa aiba un profesor pentru a fi unul din cei mai buni profesori parerea mea este ca toti profesorii sunt buni nu exista profesori rai sau buni ci doar profesori care vor sa se ocupe de elevi carora le place ceea ce fac si profesori care nu prea se preocupa majoritatea elevilor spun ca profesorii buni sunt cei care te invoiesc care-ti pun note mari pe ochi frumosi si cei care trec foarte des pe la ore dar nu e asa un profesor bun este acela care se ocupa de toti elevii care este sever cand trebuie si pune nota care o meriti deoarece te va ambitiona ca data viitoare sa te pregatesti mai bine rabdarea e una din conditiile esentiale pentru a fi un profesor bun deoarece consider c nu to i elevii sunt genii i pricep repede trebuie s fac tot posibilul ca s nu descurajeze elevii mai slabi la nv tur altfel ei se vor teme s r spund chiar dac vor ti r spunsul corect cu mult mai bine este c nd copiii sunt ncuraja i c nd primesc sfaturi utile c nd li se vorbe te cu bl nde e atunci nu vor mai fi stresa i la inceput dascalul are un cu totul si cu totul alt intres decat impartasirea cunostintelor sale el trebuie mai intai sa se faca auzit sa se faca inteles si nu in ultimul rand sa atraga atentia sa fascineze prin ceea ce spune in concluzie majoritatea profesorilor sunt buni deoarece ei au invatat pentru a ajunge cat mai sus. doar pentru o funda plzz