| LikeNobodyElse a întrebat:

Sunt in Italia, e cineva care stie si a folosit produse pentru cresterea parului? Cume in tara uleiul de ricin. Dar nu vreau asa pareri |alandala| vreau raspuns concret, de cineva care stie sau a folosit! Multumesc

2 răspunsuri:
| VeronicaLL a răspuns:

Eu folosesc acum un sampon de la Gerovital Plant. Dar cel mai eficient tratament a fost urmatorul: intr-un vas mic (o cescuta ceva) doua galbenusuri de ou (mai depinde de cat de lung este parul, eu o sa spun cantitatea pentru un par mediu spre lung adica trecut de umeri). Deci doua galbenusuri, doua linguri ulei de ricin (pentru uz extern, ca e si pentru intern), si un sfert dintr-o sticluta de la Gerovital (Gerovital Plant Tratament cu petroleum- e cu eticheta verde, se gaseste in toate farmaciile). Se amesteca, se aplica, cu o periuta sau o pensula ca la vopsit (doar ca nu dai pe lungime parului, ci insisti bine la radacina). Iti pui pe cap o folie (de plastic, o casca) apoi un prosop cald. Ce nu mai stiu este timpul (scrie pe spatele sticlutei de tratament- parca minim 2-3 ore pentru rezultate rapide). Stiu ca daca vrei sa aplici doar tratamentul de la gerovital, poti sa-l tii o noapte ( daca rezisti, pentru ca miroase cam urat). Poate parea greu, dar meritaa.

| LikeNobodyElse explică (pentru VeronicaLL):

Am de la gerovital sampon anticadere.dar aici in Italia nu au, adica eu una nu am vazut, imi cadea f mult parul pentru ca au o apa dura si am inceput sa ma spal cu un sampon anticadere de la vichy.e f bun.dar ca sa `l regenerez putin m am tuns bob si nu prea imi place de aceea vreau sa creasca mai repede